החזר מס שוק ההון

מאמר זה פורסם ע"י ytax, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +


.בהתאם לרפורמה שהחיל מס הכנסה על שוק ההון, על מכירת ניירות ערך ברווח חלק מיסוי בגין רווח ההון שנוצר

כמו תמיד הכין שיש רווחים ותשלום מס אנו זכאים גם לקבלת החזר מס בגין פעילות בשוק ההון.

בהתאם להוראות מס הכנסה, הגורם אשר משמש בתור ברוקר כמו בנק למשל או חברת ההשקעות אשר בה מצוי חשבון ההשקעות של כל אחד מאיתנו הוא זה שמחשב ומעביר את המס למס הכנסה בעת שאנו מוכרים ניירות ערך בבורסה. כאשר במידה והיה לנו רווח ממכירת ניירות ערך, הבנק לדוגמה מנכה מס בשיעור של כ - 20% מהרווח ומעביר לרשויות המס.

המלצה: לקבלת הלוואות בתנאים נוחים.

בנוסף, לעתים יש לנו במקביל לרווחים מניירות ערך גם הפסדים מניירות ערך, במידה ואנו פועלים באותו חשבון, לעתים הבנק יודע לקזז בין הרווחים לבין ההפסדים ולכן לא מנכה מס במקור ומעביר לרשויות המס אלא על הרווח שלנו נטו, אך במקרים רבים הבנק טועה או לחילופין לא מבצע את הניכוי בהתאם לחישוב הנכון.

כמו כן, במידה ואנו פועלים במספר חשבונות, אז אחד הגופים לא יודע מהשני, ולכן לא מבוצע ניכוי במקור ואנו מעבירים למס הכנסה מס ביתר, בגין העברות אלו מגיע לנו החזר מס.

גם בפעילות בה בחודש אחד יש לנו מימושים ברווח ובחודש אחר בהפסד הבנק לא יודע להתמודד עם מצב זה ומנכה לנו מס ביתר, כאשר מס הכנסה מבצע את חישוב המס באופן שנתי ולכן אנו זכאים להחזר מס גם בגין פעולה מעין זו.

יש לשים לב כי אנו זכאים לקבלת החזרי מס גם בגין פעילות בניירות ערך הנסחרים בשוקים זרים. חשוב לנצל את ההפסדים שלנו בשוק ההון על מנת לקבל החזר מס ממס הכנסה. לשם כך יש להעזר ברואי חשבון המתמחים בתחום זה, ולא להסתמך על מכרים או על גורמים המציגים עצמם כיועצים אך שבפועל אין להם הסמכה של רואי חשבון ולא למדו לשם כך.