תופעת הסגווי מתרחבת – ומגיעה לכל הארץ!

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה פנאי ובידור, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

בטח לא יכולתם לפספס את הטרנד האחרון של הטיולים בישראל, טיולי הסגווי. מדובר באחד הטרנדים האהובים והאהודים ביותר בתחום תיירות הפנים בארץ בשנים האחרונות, וכמעט בכל עיר אפשר לעשות סיורים מודרכים באמצעות סגווי. לא שמעתם על זה? הנה קצת פרטים אודות כלי התחבורה המיוחד...מהו סגווי

אולי ראיתם אנשים נוסעים על רכב דו גלגלי ממונע בעמידה? זהו הכלי המדובר. כלי הרכב הפופולארי הקרוי סגווי(או בעברית, רכינוע) הוא כלי דו גלגלי חשמלי. הרכב החביב קיים כ-12 שנה, ובשנים האחרונות הוא פופולארי מאד בישראל. זהו כלי רכב מתוחכם מאד, שכן הוא בנוי ממחשב ומהרבה סנסורים מיוחדים, שמסדרים את הזווית שלו בצורה עצמאית. כלומר, הרוכב רוכן קדימה, והכלי מווסת את הזווית שלו על מנת לנסוע ישר ולא ליפול - בעצמו!

אפשר להגיע איתו למהירות של 20 קמ'ש, מה שהופך אותו לכלי טיול עירוני מושלם. בשל כך, בשנים האחרונות, בכל רחבי הארץ קמו קבוצות סיור שמעבירות טיולים מאורגנים בכל מיני ערים בארץ, מתל אביב, דרך נתניה, ירושלים ואפילו מעלות - באמצעות נסיעה בסגווי.איך זה עובד?

רכינוע -SEGWAY,שומר על איזון עצמי. הטכנולוגיה מדמה את היציבה האנושית ולכן היא לא נופלת. המחשב והסנסורים עשויים מחמישה גירוסקופים ושני חיישני שיפוע, שבודקים את היחס ליציבה על הקרקע 100 פעם בשנייה. לכן, אם נוטים קדימה / אחורה - המכשיר לא נופל אלא מסדר את הזווית שלו בעצמו.

הטייה אחורה תעצור בהדרגה את
סגווי עד לבלימה מוחלטת, כך שאי אפשר ליפול ממנו כל כך בקלות. הכלי יכול גם להסתובב לבד, ביחד עם הגוף של הנוסע, ולכן לא צריך ציר כמו באופנוע. בישראל יש די הרבה כלים כאלו (קרוב ל-500, חלקם בבעלות חברות תיירות שמציעות טיולים מאורגנים) ובכל העולם נמכרו כ-30 אלף יחידות.