הסרת שיער בלייזר - שווה או סיכון?

מאמר זה פורסם ע"י EstheticaMG, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

הסרת שיער בעזרת לייזר היא טכנולוגיה ישנה! כן
-
למרות חידושים, שינויים, מתיחות ורענון טכנולוגי של השיטה אשר מובילים לטיפול מהיר ואפקטיבי יותר ואפילו אפשרות לבעלי עור כהה להסיר שיער בעזרת לייזר הטכנולוגיה המשתמשת בטיפולי
הסרת שיער בלייזר
קיימת כבר למעלה מ30 שנה.

הנה ציטוט מתוך ויקיפדיה (מקור):

מכשיר הלייזר להסרת שיער הומצא ב-1979.המדען ברי ג’יי חשף את זרועו ללייזר מסוג YAG ולאחר מספר ימים שם לב שהאזור החשוף אינו מצמיח שיער. לאחר מחקר קצר המכשיר יצא לשוק אך התגלה כלא יעיל, לא יציב, בעל אורך חיים קצר ובכללותו בעל תופעות לוואי רבות. לאחר מחקר רב ופיתוח של כמעט שני עשורים, ב-1995 נשלח המכשיר המשופר למבחנים קלינים ב-FDA ובסוף 1997 יצא המכשיר המחודש ויחד עם מכשיר הקרן אור כבשו השניים את שוק הסרת השיער בסערה עקב תכונות מתקדמות שלא היו קיימות לפני כן בתחום.

למה הסרת שיער בלייזר הפכה לכל כך פופולארית?

שיער גוף ושיער פנים בלתי רצוי הוא אחת מהבעיות הכי שכיחות ברחבי העולם ויכול להיות הגורם להמון אי נחת וחוסר בטחון עצמי אשר מוביל בתורו לבעיות רפואיות שנובעות מלחץ ואי השלמה עם הזהות והמראה החיצוני של האדם.

קצת רקע

בצד הרפואי של הדבר מתייחסים רופאים למקרים אמיתיים של שעירות ייתר כהיפרטריכוזיס (תסמונת איש הזאב) או כבעיית שעירות מקומית.
היפרטריכוזיס היא תופעה מוגזמת
וייחודית
של צמיחת שיער בצפיפות גבוהה באיזורי הפנים, הגב והידיים ומתרחשת לרוב בשל בעיה בבלוטת התריס, חוסר בתזונה, גידולים ובעיות בחילוף החומרים.

קצת יותר קרוב לעם

כאשר מרביתנו מתייחסים או חושבים על
הסרת שיער
בלייזר אנו לא עושים זאת מסיבה רפואית אמיתית והסיבה היא ב99 אחוז מהמקרים אסתטית. אל תבינו מדברי כי אני שופט. לעניות דעתי הסרת שיער בלייזר היא בדיוק כמו לעשות כושר או ללמוד לתואר (במקצוע שבאמת מעניין אתכם) כלומר עוד צעד בדרך לשיפור עצמי.

אם טיפול הסרת בלייזר הוא חלק ממסע 'שיפצור עצמי' הרי שכדאי שתבינו מה שכל אדם (כמעט) מעל גיל 30 מקבל בהכנעה וזה כי היופי חולף ואתה מבלה עם הבנאדם ולא עם הקליפה שלו או כפי שחובבי הקבלה אוהבים להגיד. הגוף שלי הוא רק חליפה שאני האמיתי מסתובב בה.

אני מקווה שמצאתם קצת עניין של ממש במאמר זה

בהצלחה, מומחה
אסתטיקה רפואית.