הכל על ארונות הזזה

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אין כמעט מקום שבו לא ניתן למצוא ארונות. ישנם סוגים רבים של ארונות ולכל חלל מתאימים את הארונות המתאימים לו ביותר.

במקום בו החלל קטן מתאים להתקין ארון הזזה. זהו ארון בעל דלתות הנעות ימינה ושמאלה על גבי מסילה כך שתמיד יכול חלק אחד להיות סגור והשני פתוח.

ארון הזזה מותקן בדרך כלל בקליניקות בבנקים בבתי החולים ובקופות החולים ובמשרדים בהם בכל חדר יש ארונות.
לפני רכישת ארונות יש לבדוק ולמדוד את המקום לו הם מיועדים. ארון הזזה נוח ומתאים בכל מקום ובכל חלל. יתרונו בחסכון במקום. לארונות שבהם דלתות נפתחות כלפי חוץ יש לקחת בחשבון מרחק של רוחב הדלת (ברוב המקרים 40 ס'מ אבל יש גם רחבות יותר) בין הארון לרהיט הקרוב וזאת כדי שיהיה מקום לפתוח את דלתות הארון.

הסטנדרט לדתות של ארונות הוא 40 ס'מ רוחב והדלתות מתחלקות על כל רוחב הארון. ישנם יצרנים רבים שאפשר להזמין דרכם ארונות בכל רוחב.

בארץ יש מספר רב של יצרני ארונות ויש גם חברות המייבאות מחוץ לארץ. המגוון הגדול של
הארונות וביניהם גם ארון הזזה מאפשר לקהל הקונים לחפש ולמצוא את המתאים ביותר עבורם.

גם בתחום עיצוב מטבחים חל שינוי בשנים האחרונות. בעבר היה סטנדרט לארונות מטבח. בשנים האחרונות החלו יצרני המטבחים להכניס למוצריהם גם ארונות הזזה ובכך להרחיב את חלל הארון דבר שמאפשר אחסון רב יותר כלים ומוצרים.
עיצוב חלל המטבח מחייב לפעמים לנצל את המקום מתחת לשולחן האוכל בהרכבת ארון לאחסון כלים או מוצרים. התקנת ארון עם דלתות נפתחות תמנע את האפשרות לשבת על יד השולחן. לכן, ברוב המקרים מתקינים ארון הזזה כך שהדלתות לא יהיו גורם מפריע בעת הישיבה סביב השולחן.

בשנים האחרונות בונים הקבלנים בתים עם מספר רב של חדרים ששטח כל חדר הוא קטן ואינו יכול להכיל רהיטים רבים. כדי
להכניס בכל חדר בנוסף למיטה, שולחן כתיבה או שידה גם ארון צריך לתכנן ולנצל היטב את המקום בחדר.
אחד הפתרונות לניצול החדר הוא הכנסת ארון הזזה. בהתאם למקום אפשר לקבוע באיזה רוחב צריך להיות הארון ובהתאם לכך כמה דלתות יהיו בו.

בארונות עם דלתות רגילות יכולה הדלת לשמש כמקום למראה או לשלב בארון מקום להכנסת מכשיר טלוויזיה בעוד שעל הדלת בארון הזזה אין אפשרות לעשות זאת. על דלתות הארונות הרגילים אפשר להתקין ידיות בארון הזזה אין אפשרות כזו.

את החלוקה הפנימית בארונות הן הרגילים (עם דלתות נפתחות) והן בארון הזזה יכול הקונה לעשות על פי צרכיו. בעת רכישת הארון ירשום איש צוות החנות את התוכנית שנקבעה על ידי הקונה והוא יעביר אותה ליצרן.

הבדל נוסף בין ארונות עם דלתות נפתחות לבין ארון הזזה הוא בכך שדלתות רגילות אפשר לחלק לשניים. הדלתות העליונים ניתנים לפתיחה ללא צורך לפתוח את הדלת התחתונה. בארון הזזה אין חלוקה והדלת היא דלת אחת כדי להוציא משהו מהחלק העליון של הארון יש צורך לפתוח את הדלת כולה וגם החלק התחתון פתוח.

הדלתות בארון הזזה נסגרות כמעט באופן אוטומטי. נגיעה קלה בדלת והיא נעה על גבי המסילות ונסגרת. בהכנסת ארון הזזה בחדר ילדים צריך לקחת בחשבון את הסיכון בסגירת הדלתות על ידי הילד.

למרות שיש חברות רבות מייצרות רהיטים וביניהם ארונות יש עדיין קונים המעדיפים לרכוש ארונות על פי הזמנה אצל נגר. בהזמנה אצל נגר אפשר לנצל כל מקום פנוי להרכבת ארונות ובתכנון נכון אפשר לנצל כל נישה פנויה.