שוברי מתנה ומתנות לעובדים

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ברוב מקומות העבודה נהוג להעניק מתנות לעובדים לקראת החגים (ראש השנה ופסח). עד השליש האחרון של המאה הקודמת היה נהוג להעניק לעובדים מתנות מוחשיות. ועד העובדים היה בוחר מספר מתנות לעובדים בעלות ערך שווה שהוצאו לעובדים לבחירה. ברוב המקרים המתנות הניתנות אינן מתאימות לרוב העובדים והם יוצאים מאוכזבים.

הדבר היה כרוך באי נעימויות רבות והמתנות חזרו על עצמן ומאז יצאו לשוק שוברי מתנה השתנה המצב. שוברי מתנה הם תלושים בעלי ערך כספי שעליהם רשומים העסקים בהם אפשר לרכוש מוצרים ולשלם בשוברי המתנה.

כל חברה, מפעל ובעל עסק יכול להחליט על גובה מתנות העובדים. בחלק מהמפעלים מצורפים לשוברי המתנה גם שוברים לרכישת ביגוד.
שיטת שוברי מתנה כמתנות לעובדים טובה לכולם. המעסיק אינו צריך להתמודד בכל פעם עם הועד על איזו מתנה לרכוש, העובד שמקבל את שוברי המתנה יכול לקנות מה שהוא רוצה בחנויות המפורטות על גבי השובר, בעלי החנויות מרווחים לקוחות.

ברוב המקרים העובדים רוכשים בחנויות יותר מאשר ערך שובר המתנה. לא תמיד אפשר למצוא דברים בערך השובר ולכן העובדים רוכשים יותר בעל החנות מרוויח יותר.

לפני החגים, ראש השנה ופסח, כמות הלקוחות בחנויות עולה. בנוסף למתנות שהלקוחות קונים עבור בני משפחתם הם רוכשים דברים בשוברי המתנה ואיתם עולה גם הכנסת בעל החנות.

שוברי המתנה הניתנים לעובדים משמשים לא אחת למשפחות לרכישת מוצרי מזון. יש עובדים שאינם מסיימים את החודש ותוספת של
שוברי מתנה פעמיים בשנה, במיוחד לפני חג, עוזרים למשפחה לרכוש מוצרי צריכה אותם הם לא יכולים להשיג.
בכל החנויות המפורטות על גבי שוברי המתנה, מכבדים את השובר בערכו המצויין להוציא רשתות המזון שבהם ערך התלוש הוא בדרך כלל נמוך ב-10% מערכו הנקוב.