בקרת תנועה וניהול מוצרים – מהתחומים החשובים ביותר בשוק החופשי

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

כל חברה רוצה שהמוצרים שלה יהיו המושלמים והאיכותיים ביותר. האיכות, כמובן היא עמידות, יציבות, אמינות וגם אורך חיי מדף. כמובן שמצויינות ביחס למוצרים מתחרים על אותו פלח השוק היא גם פקטור שיכול להפוך מוצר להצלחה או כישלון. כדי לייצר מוצר תחת שני הסדים הללו - וגם להפוך אותו לכלכלי, כלומר שעלות ייצורו קטנה במאות אחוזים לפחות מעלות המכירה שלו לצרכן ו/או לספקי הביניים, צריך בקרה ופיקוח.


הנדסת מוצר ובקרת תנועה - מה זה אומר?


ניקח לדוגמה מוצר שהוא שירות: עבודת תשתיות ובקרת תנועה. בקרת תנועה, כלומר, מעקב אחרי תנועת עצמים, כמו כלי רכב. על מנת לאפשר מעבר איכותי של כלי רכב, יש צורך במערכת בקרת תנועה טובה מאד, שמותקנת בדרכים בהן עוברים כלי רכב. זהו מוצר יקר, שדורש עמידות ואיכות ברמה גבוהה כדי שהממשלה ו/או הרשות המקומית ירכשו אותו על פני מוצר מקביל. בדרך כלל למערכות בקרת תנועה מסוג זה יש צורך בטכנולוגיות ברמה גבוהה מאד, לדוגמה, טכנולוגיית ITS, ובדרך כלל יש צורך בחברה מתמחה בעלת ניסיון רב.


הנדסת מוצר בתחום תנועת כלי רכב - איך הממשלה בוחרת ספק?


הממשלה תבחר בדרך כלל חברת שמומחית להנדסת מוצר בתחום בקרת תנועת כלי רכב. כלומר, יש לה ניסיון וכלים בפרוייקטים עירוניים, בין עירוניים ומנהרות - כמו למשל: אסטרטגיית בקרה, איפיון מערכות בקרה של נתיבים, שילוט מתחלף, בקרת כניסות ועוד ועוד. בין הפרוייקטים המובילים בארץ, לדוגמה, שנחשבים שירות כזה אפשר למצוא: בקרת תנועה בנתיבי איילון (למשל שלטי VMS), עבודה מול מע'צ ועוד. הממשלה תבחר חברה שיכולה לעמוד בקריטריונים האלו, על מנת להבטיח את יכולתה לעמוד במכרז בצורה טובה ויעילה.