סדנאות בישול לחובבים

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

היום בישול הפך לדרך חיים, הרבה יותר מאשר 'סתם לאכול'. אם פעם היו אוכלים כדי לחיות, היום אנשים נהנים מבישול רק כדי לשדרג את המנה. אפילו מתכוני מרקים צריכים להיות מיוחדים. אחת הסיבות לכך היא תכניות בישול כמו מסטר שף, שגורמת לאנשים לרצות להיות טבחים משקיענים בבית שלהם. מדובר באחד התחביבים הנפוצים ביותר, ותכניות הטלוויזיה רק מלבות את היצרים.

השפים מהטלוויזיה הם סלבס לכל דבר, ובשל מעמדם ככאלה הם משפיעים על האוכלוסיה וגורמים לה לרצות לבשל עוד ועוד. השפים עושים קריירה מהטלויזיה (לכל אחד מהם 3-4 מסעדות וגם ליין מותגים שהם מפרסמים ובדרך כלל גם ספרים), ואנשים שמושפעים מהטלוויזיה רוצים לבשל כמוהם, כמו בספרים, כמו בתכניות. אין משפחה שבה אין מישהו שרוצה לבשל.


סדנאות בישול


מתוך הרצון הזה, שצמח מהטלוויזיה, קמו להן גם סדנאות בישול. מדובר בכיתות לימוד לכל מקצועות הבישול - מקינוחים ועד בשרים על האש, שצצו להן בכל הארץ. ישנן סדנאות מקיפות שהן ברמה של לימודים ממש (שנה), ויש כאלו המתמקצעות בתחום אחד, בדרך כלל על בסיס הנושאים הפופולאריים ביותר - אוכל אורגני, בשרים, קונדיטוריה ועוד. גם כאן השפים המקצועים נכנסים לתמונה והם עומדים בראש התכניות הללו הרבה מאד פעמים. השם שלהם מושך קליינטים שרוצים ללמוד מהם, בשל היותם נחשבים לאוטוריטות.

סדנת בשר למשל, מלמדת הכל בצורה בסיסית על המאכל האהוב. לומדים את החלקים השונים, למה הם מתאימים, איך מבשלים איתם, איך חותכים ומאכסנים, וכמובן גם טכניקות בישול שונות. אנשים שלמדו בסדנה בדרך כלל יודעים בצורה בסיסית מה לעשות עם חומר הגלם בו עסקו בסדנה. טרנד נוסף הוא סדנאות בישול לאירועים. למשל, חוגגי יום הולדת שמחים להזמין אנשים לחגוג איתם באמצעות למידת מתכונים ובישול בתחום החביב עליהם.