חומרי גלם לתעשיית הבניה

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אחת מתעשיות התשתית הגדולות במדינה היא תעשיית חומרי הגלם לתעשיית הבנייה. תעשיית הבנייה כוללת את כל תחומי התשתית שניתן להעלות על הדעת לרבות בניית מבנים למגורים, מבני תעשייה ומחסנים, מבנים ציבוריים שונים, כבישים ומחלפים, מדרכות ורחבות עירוניות, שדות תעופה ונמלי ים, מסילות רכבת ורכבות קלות, צינורות ביוב ומים, צינורות גז עמודי חשמל וכיוצא באלה.

בנייה זו של תשתיות המדינה לעולם אינה מסתיימת, ולכן תעשיית הבנייה כל הזמן בתנופה, וכדי לאפשר את כל זאת יש לספק לתעשייה זו את חומרי הגלם הנחוצים. בין הדברים הנחוצים לתעשייה זו ניתן למנות מלט, לבנים לבנייה, אספלט לכבישים. פלדה למסילות ברזל ולמקומות שונים ומגוונים כמו מכסים לבורות ביוב, מכסים לבורות מים וכדומה. חומרים נוספים הם בטון וברזל לתעשיית הבנייה של מבנים, מחלפים וכדומה. אחת מספקיות חומרי הגלם העיקריות והגדולות ביותר בארץ לתעשיית הבנייה היא רדימיקס.


תעשיות רדימיקס ישראל

רדימיקס היא ספקית חומרי הגלם הגדולה בישראל לתעשיית הבנייה. החברה שהוקמה בשנת 1962 כחברת בת של RMC

מאנגליה פועלת ממשרדיה שברמת גן ובשנת 1990 רכשה מחברת סולל בונה מחצית מהבעלות על חברת 'אבן וסיד', ועל ידי כך הרחיבה את היקף פעולותיה ומוצריה בהרבה. חברת אבן וסיד מייצרת בין היתר אספלט לכבישים, חצץ, בלוקים לבניה וסיד. בשנת 1996 החלה רדימיקס לייצר גם מוצרי בטון לתעשית התשתיות התת קרקעיות ברוכשה מפעל למוצרי בטון באשדוד.

רדימיקס עובדת עם חברות רבות בארץ המשלימות את מוצריה או המספקות לה מוצרים שאינה מייצרת בעצמה. כך ניצן למצוא חברות כמו מנשה ברוך העוסקת ביציקות פלדה ובטון המספקים לרדימיקס מוצרים נלווים ומשלימים כמון מכסים לביוב, מכסים לפתחי מים, מכסים לתשתיות תת קרקעיות וכדומה. המפעל עובד בתקנים אירופאים מחמירים ובתקנים ישראלים מקבילים והוא נחשב לאחד הטובים בארץ.


רדימיקס בונה את הארץ


חברת רדימיקס מוכרת לכולם עם משאיות הבטון הגדולות והכתומות המסתובבות בכל אתרי הבנייה הגדולים בארץ. אבל רדימיקס זה הרבה יותר מבטון לבנייה. כפי שראינו רדימיקס משלבת בין חומרי גלם רבים לתעשיית הבנייה בישראל. אחד ממדדי הצמיחה של משק הוא מדד התשתיות שלו. משק שמתפתח כל הזמן זקוק לעוד ועוד תשתיות. מדובר בכל סוגי התשתיות הקיימות וכאשר המשק נמצא בצמיחה גם החברות, המספקות את חומרי הגלם לתעשייה זו נמצאות בעלייה מתמדת במכירות שלהן, וכך כל החברות המספקות את המוצרים המשלימים.

רדימיקס היא החברה המובילה בישראל לייצור חומרי גלם לתעשיית הבנייה והיא מייצרת כשליש מייצור הבטון לבנייה בארץ. החברה פרושה מאצבע הגליל שבצפון ועד לאילת שבדרום, וניתן לרכוש את מוצריה בכל חלקי הארץ ללא כל בעייה. בנוסף לייצור בטון מייצרת החברה גם חומרי גלם נוספים כולל תערובות טיט, טיט מוכן, מוספים כימיים, צמנט לבן כיוצא באלה. התאגיד מחזיק מעבדות מחקר, וכן מתעדכן בשיטות ייצור חדישות הכוללות טכנולוגיות ייצור מתקדמות ביותר. חברת רדימיקס מחשיבה גם את המחויבות לעתיד ומשקיעה מאמצים רבים, כדי לשמר את הטבע ולעבוד בתקנים ששומרים על הסביבה.

כמו כן מתעדכנת החברה בכל טכנולוגיות הייצור החדשניות של חומרי גלם לבנייה ולתשתיות, על מנת לאפשר ייצור ירוק עד כמה שניתן. חברה זו מעודדת את הקשר עם הקהילה בכל מקום שהיא נמצאת בו, ומפתחת את המודעות לשמירה על הסביבה. חברה בקנה מידה כזה ששמה לעצמה כיעד את איכות הסביבה והשמירה על הטבע מובילה גם חברות נוספות העוסקות בתחומים דומים לעסוק במטרות אלו של קיימות שמירה על הסביבה.