יתרונותיו של דרכון אוסטרי או דרכון גרמני

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ישראלים רבים מגלים בשנים האחרונות את היתרונות הנלווים לאחזקת דרכון אירופאי. מי שברשותו דרכון אוסטרי, למשל, נהנה מכרטיס כניסה נוח לאירופה ומאפשרות לעבוד ולחיות באוסטריה ובגרמניה באופן חוקי לחלוטין ובהתאם לתנאים החלים על תושבי אוסטריה. כל זאת ועוד, למחזיקי דרכון אוסטרי או דרכון גרמני יש חופש תנועה מלא בין המדינות החברות באיחוד האירופאי. לכן, ישראלים שנולדו במערב אירופה, או שהם ילדיהם של הורים שנולדו בה, זכאים לקבלת אזרחות אירופאית. לאזרחות זו ישנן יתרונות שונים, שכן במרבית האזורים באירופה שיעורי אבטלה נמוכים יחסית, תנאי שכר גבוהים ועלות מחיה שאינה גבוהה יותר מאשר בארץ.

במקרים שונים היא אף עשויה להיות זולה יותר. כל זאת ועוד, סטודנטים המחזיקים בדרכון גרמני או אוסטרי יכולים ללמוד בחינם בחלק ממדינות האיחוד האירופאי. וגם אם אין לכם כל כוונה לעזוב את הארץ ולהשתקע בגרמניה, דרכון אירופאי מקל את הכניסה למדינות האירופאיות עם ההגעה לשדה התעופה. המעבר החופשי הופך את החופשה לקלה ונוחה יותר, כך שניתן לעבור בין מדינות ללא הגבלה ובאופן חופשי לחלוטין. זהו יתרון גדול גם כאשר הנסיעה המיועדת היא עסקית וגם כאשר אתם יוצאים לנופש.


הנפקת דרכון אוסטרי


כדי לקבל אזרחות אוסטרית וליהנות מהיתרונות הנלווים לאחזקת דרכון אוסטרי, יש לעבור תהליך בירוקרטי מסודר של בקשת אזרחות מול השגרירות האוסטרית. בתהליך זה נדרש מבקש האזרחות להוכיח כי הוא אכן אזרח, באמצעות טפסים ומסמכים שונים - הוכחה שלפחות אחד ההורים הוא בעל אזרחות אוסטרית, הוכחת קשר בין מגיש הבקשה לבין אזרח אחר על רקע נישואין או קרבת דם, וכן הגשת קורות חיים מפורטים הכוללים את סביבת המגורים, מקום העבודה, הרקע המשפחתי והשירות הצבאי.

תהליך זה אינו קצר ואינו פשוט, שכן נלווים אליו תהליכים בירוקרטיים המצריכים תשומת לב והקפדה על פרטים רבים ועל דרישות הרשויות במדינה שבה אתם מבקשים את האזרחות. מחלקת האזרחויות במשרד עורכי הדין מסייעת ומקלה את הליך הבקשה, ולרוב אף חוסכת ללקוח את הפניה הישירה אל השגרירות. עובדים מיומנים המומחים בעבודה מול הרשויות הרלוונטיות באוסטריה יעזרו לכם לעבור את התהליך בקלות רבה יותר, תוך ליווי מלא עד לקבלת הדרכון לידיכם.


אזרחות אירופאית נחשקת


מחלקת האזרחות מלווה ישראלים המבקשים להנפיק
דרכון גרמני או דרכון אוסטרי, כך שהזכאים יוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים הגלומים בקבלת האזרחות. אחד היתרונות הבולטים והנחשקים הוא האפשרות ללימודים חינם באוניברסיטאות במדינות שונות באירופה בחלק מהמדינות אף ניתנת תמיכה לסטודנטים, בניגוד למקובל בישראל. עם זאת, ישנם לא מעט יתרונות נוספים. כך, למשל, בעליו של דרכון אירופאי יכול להיכנס לארה’ב באופן חופשי וללא צורך בויזה, כפי שנדרש כיום מבעלי דרכון ישראלי. לצד המעבר החופשי לארה’ב חשוב לזכור כי בעלי דרכון אוסטרי או גרמני נהנים גם ממעבר חופשי גם בין מדינות האיחוד האירופאי. בנוסף, יכולים בעלי אזרחות אירופאית לסחור באופן חופשי לחלוטין בקרקעות ובנדל’ן, לבנות עסקים עצמאיים ולעבוד באירופה באופן חוקי ובתנאים סוציאליים הזהים לאזרחים המקומיים.

אם כן, אין זה משנה אם מטרת הדרכון היא לצורך העתקת מקום המגורים או אם מדובר בנסיעת עסקים, חופשה או הרשמה לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה, דרכון אירופאי הוא כלי יעיל וחשוב המקנה זכויות רבות בתחומי חיים שונים למי שמחזיק בו. מחלקת האזרחויות מציעה ליווי מלא בתהליך שהכולל השגת מסמכים, תעודות ואישורים, תרגומם לשפה הנדרשת, ניהול משפטי ואף ליווי מקצועי, אם וכאשר יידרש, מול רשויות החוק באירופה.