חולמים על מילוי שפתיים או קמטים?

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אין ספק שהרפואה עשתה צעדים ניכרים כדי לשפר את בריאותו של האדם. עם זאת, בעשורים האחרונים אנו עדים גם לתחומי הרפואה הפלסטית, שקיימים לא רק להיטיב עם הבריאות הפיזית של האדם - אלא גם עם המראה שלו. אנשים רבים שמעוניינים לשפר את המראה שלהם, פונים למומחים פלסטיים, על מנת לעבור טיפולים שונים. חשוב מאד להדגיש את החשיבות שבטיפולים הללו. אנשים שעוברים טיפולים מוצלחים, מרגישים טוב יותר ביחס לעצמם, ומרגישים שהם אף הגשימו את חלום חייהם. עם זאת במקביל, חשוב מאד לקבל את כל המידע הרפואי על הטיפולים הללו. חשוב מאד לדעת גם כי נעשו התפתחויות שונות בתחום הרפואה הפלסטית והאסתטית, וחשוב שתכירו את ההשפעות של הטיפולים השונים. במאמר זה אנו נתמקד בשני טיפולים מרכזיים הנחשבים פשוטים יחסית - טיפולי של מילוי קמטים וטיפול של מילוי שפתיים. למרות שהטיפולים נחשבים לפשוטים, חשוב מאד להבין כיצד הם מתבצעים, באמצעות אילו חומרים, ולמי מתאים כל טיפול.כיצד מבצעים מילוי של קמטים?

כדי להבין את ההשלכות של מילוי קמטים, יש צורך להבין בכלל מהו הקמט, וממה הוא נוצר. אנשים צעירים הם לרוב נטולי קמטים, והקמט מזוהה עם אנשים בגיל העמידה. מדוע הוא נוצר? מדובר על כמה תהליכים טבעיים לחלוטין שמתבצעים בגוף - הבעות הפנים שלנו מתחילות ליצור בסופו של דבר סימנים בעור הפנים. חשיפה לעור השמש גם היא משפיעה על הופעת הקמטים. גם כוח הכבידה עושה את שלו, ואחרי עשרות שנים, הוא מעודד את הופעת הקמטים. לכן, אנשים מחשפים טכניקות שונות למילוי הקמטים שמופיעים בגוף.

חשוב להבדיל בין טכניקות של מילוי הקמט לטכניקות של העלמת הקמט. העלמת קמט מתבצעת בין השאר בעזרת זריקות בוטוקס שבאות בעצם לדכא את העצב שמשפיע על הופעת הקמט. לעומת זאת המילוי הוא סיפור שונה - כאן מוסיפים חומר שבעצם מחליק את השקע שהקמט יצר, וכך מתקבל המראה של עור פנים חלק.

חשוב להבין כי במילוי הקמטים, כמו גם במקרה של מילוי שפתיים יש הבדל משמעותי בין חומרים טבעיים לחומרים שאינם טבעיים. החומרים הטבעיים הם חומרים כמו חומצה היאלונרית או חלקי סידן. אלו הם חומרים ביולוגיים טבעיים שהגוף גם מכיר, והם משפיעים באופן ישיר על תהליכים ביולוגיים בגוף, וכך הקמטים נעלמים. לעומת זאת, החומרים המלאכותיים פשוט באים למלא את הקמט. החומר המפורסם שבהם הוא הסיליקון. היתרון של החומרים הטבעיים הוא בכך שהם כאמור מוכרים לגוף, משתלבים עימו היטב, ונטולים תופעות לוואי כמעט לחלוטין. לעומת זאת, היתרון של החומר המלאכותי הוא בכך שהוא גם מחזיק לעד. עם זאת, דווקא בשל כך אנשים רבים מעדיפים (ובצדק) את החומר הטבעי שכן מדובר על טיפול הפיך, שגם נותן מראה הרבה יותר טבעי ונעים. כדי להוציא את החומר המלאכותי לעומת זאת, נדרש הליך כירורגי נוסף.ומה בנוגע למילוי שפתיים?

ציינו כבר כי במקרה של מילוי קמטים יש הבדל בין החומרים, וכאמור גם במקרה של מילוי שפתיים אפשר לבחור בין חומרים טבעיים ללא טבעיים, עם אותם האפקטים שכבר צוינו קודם לכן. עם זאת, יש לשקול כאן מקרים נוספים. ראשית - עד כמה אתם מעוניינים לעבות את השפתיים שלכם? יש הבדל בין אנשים עם שפתיים רגילות שרוצים שפה עבה, לבין אנשים עם שפתיים דקות מאד הדורשים עיבוי. כמו כן, מילוי השפתיים יכול לבוא לעתים ביחד עם טיפולים נוספים כמו לדוגמה שינוי הזוויות בשפתיים - כדי ליצור מראה טבעי יותר של פה מחייך, ולא מראה של פה נפול ועצוב. טיפול מקצועי במילוי של חומרים טבעיים ע'י רופא מומחה, יכול להביא אתכם לתוצאות נהדרות בזמן קצר, ולהחזיר את החיוך לפנים שלכם מכל בחינה.