מדוע יבוא מסין הפך להיות נפוץ כל כך?

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אם תסתכלו על המוצרים שמקיפים אתכם, סביר להניח שתגלו כי לפחות על מחצית מהם קיים הכיתוב המפורסם Made in China. למעשה, אין כמעט מוצר בעולם, שלא מיוצר בסין. סין הפכה להיות ענקית של יצוא למערב וגם למדינות שאינן מערביות. איך הדבר בכלל התרחש? ואיך זה שבמדינה שעדיין נחשבת לקומוניסטית, יש יצוא ענף כל כך? צריך קצת להבין את ההיסטוריה של סין, כדי להבין מדוע יבוא מסין הפך להיות נפוץ במיוחד. עד לתחילת שנות ה 70, סין הייתה סגורה מכל כיוון ואף מדינה עניה מאד.

החל מאמצע שנות ה 70, סין החלה להיפתח בהדרגה אל המערב, בצעדים איטיים אמנם - אך כאלו שהקפיצו אותה דווקא במהירות יחסית. יש לזכר כי סין היא מדינה ענקית מבחינת שטח, אוכלוסיה, ואוצרות טבע. כמו כן, בשני העשורים האחרונים החלו אנשים מהמערב להתעניין גם בנושא של תערוכות בסין, שכן המדינה כבר הפכה להיות מוקד מסחרי עצום, ועם החזרתה של הונג קונג לשטח סין, כלכלתה אף הואצה עוד יותר. במילים אחרות - אם יש לכם מיזם עסקי מעניין, למה שלא תערבו את הסינים בעניין?

סין ככוח כלכלי עולה


חשוב להבין, כגורמים כלכליים רבים בעולם, גדולים כקטנים, רואים בסין בתור ענק כלכלי, שאפשר שאף יחליף את ארה'ב בתור הכלכלה מס’ 1. כבר היום כלכלנים מעריכים שעם הכמויות של יבוא מסין, אזי עד שנת 2035 סין כבר תהיה הכלכלה הגדולה ביותר בעולם. סין לומדת ומסתגלת מהר מאד לשינויים כלכליים, וכוח האדם העצום שלה, מאפשר לה גם לספוג טעויות ונזקים בקלות יחסית, הרבה יותר מאשר מדינות אחרות, בפרט במערב אירופה. מאז שנת 1994, עת כוננו היחסים הדיפלומטיים הרשמיים בין סין לישראל, החלו גם לצוץ הזדמנויות עסקיות רבות. למעשה, הן הישראלים והן הסינים מעוניינים מאד בהרחבת הקשרים העסקיים.

הישראלים רואים בסין בתור כר פורה מאד להשקעות שונות, שכן סין בתור מדינת ענק שמתפתחת, זקוקה עדיין לשירותים ומוצרים רבים שבמערב הם כבר מובנים מאליהם. מהצד השני, גם הסינים מתעניינים מאד בישראל שהיא אמנם מדינה זעירה מאד - אך נחשבת למדינה מפותחת מאד מבחינה טכנולוגית, והטכנולוגיה מהווה נושא אשר מעסיק את הסינים כמעט באובססיביות. לכן, אם אתם מעוניינים להיפתח לשוק הסיני ולצאת אל תערוכות בסין, אין ספק שאתם מבצעים החלטה חכמה מאד.

עם זאת, ראוי לזכור במקביל כי סין איננה ארה'ב או אירופה. מדובר על מדינה שמתנהלת בצורה שונה לחלוטין, עם נהלים שונים לחלוטין, וכל התרבות הסינית היא שונה לחלוטין מהתרבות המערבית שמוכרת לרוב הישראלים. אז איך אפשר לעשות עסקים עם סין בצורה טובה?

אתם זקוקים לתיווך


אם אתם מעוניינים להתחיל בתהליכים של יבוא מסין של מוצרים מסוימים או דווקא ההפך - אתם רוצים להגיע אל תערוכות בסין ולהציג שם את המוצרים שלכם, אתם זקוקים לסיוע מתאים. אתם זקוקים לגורם שיוכל לתווך ביניכם לבין הרשויות הסיניות. יש לזכור כי סין היא עדיין מדינה קומוניסטית, ומבחינה זו הכלכלה היא עדיין ריכוזית ויש פיקוח הדוק של הממשלה.

לכן, כדי להשתתף בתערוכות שונות בסין או כדי לבצע ייבוא, יש צורך לעבור דרך ביורוקרטיה ממשלתית סבוכה - אשר חלקה גם לא דובר אנגלית, ובוודאי שלא עברית. לכן, מומלץ לפנות לחברה אשר עוסקת בתיווך בין ישראל לסין. חברה כזו, תוכל לסייע לכם ביצירת קשרים עם גורמים שונים בסין, תסביר לכם את החוקים והנהלים בסין, וגם תסייע לכם ביצירת דוכן בתערוכות השונות שמתקיימות בסין.