טיסה לפראג

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה פנאי ובידור, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

הטיסה לפראג קצרה ואורכת כארבע שעות. פראג הינה אחד היעדים לתיירים ישראלים רבים. רבים בוחרים להגיע לנופש בפראג יחד עם משפחותיהם. מזג האוויר הנוח מאפשר טיולים והנאה מהגנים והפארקים. זוהי העיר הגדולה ברפובליקה הצ'כית.

ההיסטוריה של פראג היא לאורך שנים רבות משנת 870 ועד התקופה הנוכחית. השנה הזכורה מהעת הזו היא 1968, שנה בה פלש הצבא הסובייטי לפראג וכבש אותה. הטנקים שפוזרו בעיר זכורים וההפגנות הרבות של העם הצ'כי נשאו פרי ובשנת 1989 שוחררה פראג מהכיבוש הסובייטי והפכה שוב לאחת מערי צ'כוסלובקיה. טיסה לפראג מאפשרת לתיירים רבים, לנפוש בעיר ולבקר בכל אתריה ההיסטוריים.

לעם היהודי יש זיקה והיסטוריה מפוארת בפראג. רוב יהודי צ'כיה עלו לישראל היום יש קהילה קטנה של יהודים המתחזקת את המקומות הקדושים ליהדות. ברובע היהודי של פראג אפשר לבקר במוזיאון ובבתי הכנסת וכן בבית העלמין העתיק בו קברו של רבי יהודה ליווא בן בצלאל הלא הוא המהר’ל. משדה התעופה בפראג למרכז העיר ניתן להגיע בתחבורה ציבורית מסודרת. בפראג, הבנויה משני צידי נהר ולטאבה , אפשר לטייל רגלית ולבקר במוזיאונים, בכיכרות ובארמונות. בצידה המזרחי נמצא הרובע העתיק והרובע היהודי.

פראג ידועה כמרכז אופנה ואופנאים רבים מגיעים לתצוגות אופנה המתקיימות בעיר ולרכישת פריטים אופנתיים חדשים. בעונת התיירות בתי הקפה מלאים ותוססים בשעות הערב ונערכות הופעות רחוב רבות. גשר קארל הוא אחת האטרקציות בעיר והוא חלק נכבד מהיסטוריית פראג. הנוף הנשקף מהגשר עוצר נשימה. התיירים הרבים המגיעים לעיר מנצלים גם את עונת החורף בה אתרי הסקי הסובבים את פראג פתוחים לתיירי החורף שמשלבים את הגלישה עם ביקור במוזיאוניה הרבים ובאתרים העתיקים שבה.

פראג אפשר להגיע באופן עצמאי. רבים מבין הנופשים מגיעים לסוף שבוע לפראג כך שאפשר לבלות חופשה משפחתית עם הילדים. ילידי המקום מגיעים לא אחת עם ילדיהם ונכדיהם לטיול שורשים. כך יכול הדור הבא לחוות את החוויות עליהם הוא שמע לאורך השנים בצורה ויזואלית.לכל התיירים המגיעים לפראג בין באופן עצמאי או בקבוצות מאורגנות כדאי לשמור את כספם קרוב לחזה מאחר וענף הכייסות מפותח מאוד בעיר זו וזריזות הידיים של הכייסים משאירה את התייר ללא כספו.

טיול מאורגן לסין


עד לפני מספר שנים לא ניתן היה לבקר בסין. המדינה הייתה סגורה בפני מבקרים. מאז הפכה סין למרכז המסחר העולמי וגבולותיה נפתחו לתיירים המעוניינים לבקר ולראות את המדינה המסתורית החלו חברות התיירות לשווק תוכנית לטיול מאורגן לסין. ברוב המקרים אורך הטיול בין שבועיים לשלושה והתוכנית מקיפה ביקורים באתרים השונים שרוב התיירים מגיעים אליהם.

מאחר וסין היא ארץ גדולה וכדי לבקר במקומות רבים צריך לעשות מספר רב של טיולים מתבססים רוב הטיולים המאורגנים לסין באזור מסוים ובתוכנית הטיול אפשר לראות את המקומות בהן תבקר הקבוצה. מספר פעמים בשנה, בתקופה בה מתקיימות בסין תערוכות בהן מוצגים מוצרים רבים, יוצאים, בקבוצה מאורגנת, תעשיינים וסוחרים שיש להם קשרי מסחר עם סין. ע

לות יציאת קבוצה כגוף ולא אנשים בודדים זולה בהרבה והיא מוזילה את כל זמן השהות בסין. לרוב חברות הנסיעות והתיירות יש נציגות בסין ולכל אחת מהקבוצות המגיעות בטיול מאורגן לסין יש מי שדואג לכל הצרכים במקום. בדרך כלל מלווה מדריך ישראלי את הקבוצה בנוסף למדריך המקומי. מאז נכנסה הרפואה הסינית לתודעת רבים מבני המערב מגיעות קבוצות מכל קצוות העולם ללמוד את מקצוע הרפואה הסינית. כניסה לסין בקבוצה מוזילה את עלות הטיסות ובסין עצמה מתפזרת הקבוצה ומתאחדת שוב ביום הטיסה חזרה לארץ המוצא.