צילומי אוכל – הדרך הטובה ביותר לשווק מזון

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה פרסום ומדיה, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אין מישהו שלא אוהב לאכול. אנחנו אוהבים את האוכל של בית אמא ואת האוכל של סבתא בשישי בצהריים. אבל כשאנחנו צריכים לבוא ולרכוש מזון, אנחנו בעיקר קונים את האוכל המוכן בהתאם לפרסומות שראינו בטלויזיה ובגלל האריזות הצבעניות בסופר מרקט. נדבך חשוב מאד ביכולת שלנו לבחור אוכל מוכן הוא הצילום. צילומי אוכל הם תחום נפרד וחשוב מאד בעולם הצילום, שנחשב לאחד החשובים בשיווק של תעשיית המזון.

אנשים רבים אוהבים לאפות ולבשל בגלל צילומי אוכל שראו בטלויזיה ובחנויות. אם אתם רוצים להיכנס לתחום הרווחי הזה, שיש בו גם אתסטיקה ברמה גבוהה, וגם הצטרפות לגורם מסחרי שיווקי, כדאי שתדעו איך לעשות זאת נכון.

טיפים לצילומי אוכל טובים

צילומי אוכל נעשים בצורה מקצועית ובמתבסס על מחקרים של 'מה מוכר'. המטרה היא להקנות לאוכל מראה פוטוגני, מגרה ואולטימטיבי - כזה שכל אחד ירצה לקנות ולאכול, גם אם אין קשר בין המוצר למה שמופיע בתוך הקופסה. להלן מס’ טיפים שיכולים לסייע לכם להתאמן לקראת ניסיון קבלה לחברת הפקות מקצועית: חשוב לצלם את האוכל מקרוב - כי זה מסייע להעניק נראוּת לטקסטורה של האוכל.

ככל שאנשים יראו את האוכל מקרוב, ככה הם ידמיינו את הריח והטעם שלו - נגזרת של המראה. למשל, צלמו את האוכל מקרוב מיד איך שהסתיים להתבשל. נסו זוויות צילום מעניינות, עם תפאורה / רקע תואמים; לשם כך צריך חוש צבעוני טוב, התאמת צבעים ומרקמים; תוכלו ללמוד על כך מספרי אוכל שאתם אוהבים את הצילומים בה. זווית נמוכה תוציא תמונה עמוקה, בעוד זווית גבוהה תוציא תמונה שטוחה. התנסו בכך. אם תפתחו את הצמצם תוכלו להתמקד למשל בצלחת ולטשטש את הרקע. זה יקנה מראה מקצועי לתמונה.

בהקשר להתאמת הצבעים - התאמנו על סטיילינג, שכולל מפות, סכו'ם, אלמנטים הקשורים באוכל (למשל, אם יש במנה טימין, הניחו זר טימין לצד המנה כדי לרמוז אודותיה). חשוב לעשות שימוש בתאורה (זאת לומדים בקורס צילום); בכלל חשוב שהאוכל יהיה מואר ויראה מצוין. אם אין פלאש, אור טבעי מהחלון יעבוד בשעות הבוקר. בדומה לכל תחום אמנותי אחר, זוויות הצילום יוצרות קומפוזציות; נסו להתאמן על זה. חשוב גם לצלם כמה שיותר כדי להתאמן.

איך מתכוננים לקראת צילומי אוכל?

  • הצילום אולי מפוברק, אבל הוא מראה משהו אמיתי. לכן חשוב מאד להכין את האוכל בסמוך לצילום וחשוב להכין אותו כמו שצריך ועד הסוף. הסיבה לכך היא שרואים כל דבר בצילום ואם זה לא מוכן, יבחינו בכך. המנה לא תראה טוב בצילום אם היא אינה מוכנה. בישול יתר יהרוס את הצורה של המנה, בישול מועט יראה חיוור ועלוב.
  • חשוב להקפיד על חומרי גלם. אוכל טרי ומוצק נראה טוב יותר בצילום.
  • חשוב להתאים את הכלים לצבעוניות והקומפוזיציה של הצילום. עוגה בתבנית אפייה זה קלאסי. חשוב להתאים את גודל הכלי לגודל המנה. חשוב להתאים את הסט לצרכי המנה מבחינה צבעונית, מבחינת תפאורה וכלים. חשוב שהסט יכסה את כל הפריים כדי שלא תצטרכו לערוך יתר על המידה.


דבר נוסף חשוב הוא, שכדאי, אם אתם עומדים להיכנס לעולם צילומי אוכל ואתם עצמאיים ולא עובדים בחברת הפקות, שיהיה לכם ציוד איכותי. כלומר, מצלמה, עדשות, תאורות, פלאשים, פרלקטורים וכמובן פינת עבודה מקצועית. היה ואתם רוצים להיות שכירים, אתם יכולים לרכוש חלק מהציוד יד שניה ו/או להשאיל כדי לבנות תיק עבודות, ואחרי שתתקבלו לעבודה תוכלו להשתמש בציוד של חברת הפקות שאתם עובדים בה.