חופשה בפסח – אתם ממש צריכים כזאת

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אנחנו בעיצומו של חול המועד. פסח הוא חג שבו חופשה ארוכה מאד, המותירה את המשפחה עם הילדים ללא מעש; אחד הפתרונות לתעסוקה כיפית וזמן איכות עבור המשפחה כולה, בהרכב מלא, היא חופשה בפסח. מדובר על אחת התקופות הפופולאריות לחופשה בקרב הישראלים, בגלל אורך החופשה מעבודה / לימודים ברציפות. לאחר הסדר, ובמיוחד לאחר ההכנות לסדר, רבים מרגישים שהם צריכים להירגע, לנוח ולהינות עם המשפחה ללא לחץ.

הילדים זקוקים לתעסוקה בגלל שהם יושבים בבית ללא מעשה, ההורים רוצים לנוח אחרי כל ההתרוצציות; מה מושלם יותר מאשר חופשה בפסח עם כל המשפחה? בשל כך, רוב האתרים התיירותיים בארץ מלאים באנשים, דבר שלעתים גורם לפקקים ולעצבים. כדאי, אפוא, לשריין מקום לחופשה מראש - בארץ או בחו'ל, להתכונן עם ציוד ו/או רכבים מראש, כדי להימנע מפקקים (אפשר גם לנסוע ברכבת אם זה צפונה / דרומה, או לחסוך את הרכב ולטוס, אם מדובר בחופשה באילת, למשל). אם תתכנו היטב את החופשה בפסח מראש, תבטיחו לעצמכם חופשה נעימה, ללא פקקים ואכזבות.

התזמון קובע: חופשה בפסח - תכננו מראש את התאריך


כאמור חופשה בפסח יכולה להיות סיוט יקר, טורדני ולא כיפי אם לא מתכננים אותה כמו שצריך. כמו שהיה כתוב למעלה - אחרי כל ההתרוצציות (ובטח הצורך להעסיק את הילדים), אתם ממש לא רוצים חופשה משפחתית מבאסת ויקרה, שלא תספק את הסחורה. עבדתם קשה, סוף סוף יש חופשה שבה באמת כולם בבית (בניגוד לחגים אחרים או החופש הגדול, שבו הילדים בבית אבל אתם ממשיכים לעבוד) וזו הזדמנות לנופש כמו שצריך.

אחת הדרכים להימנע מבלגאן בכבישים או חוסר יכולת למצוא מקום לינה, היא תכנון מוקדם. תזמנו מראש את החופשה אחרת - ואז לא תתקלו בכל עם ישראל על הכביש. הרי הילדים בחופשה שבוע לפני החג ושבוע אחריו... למה לעשות את החופשה בדיוק בזמן הכי צפוף? אמנם תצטרכו לקחת כמה ימי חופש (בתשלום) מהעבודה, אבל לפחות יהיה לכם כיף. היתרונות - מעבר לחסרון שצריך לקחת ימי חופש: אין פקקים, יש מקומות בבתי המלון / צימרים, מחירים נמוכים יותר. משתלם בהחלט.

כדי להינות חשוב מאד לקבוע מראש איפה לנפוש: אילת בפסח?


ישראל מלאה באתרי תיירות ומקומות שאפשר לטייל בהם וגם לישון. כמו באמור לעיל, אילת בפסח או כל מקום אחר יהיו פשוט צפופים מאד בחול המועד ובחג. ככל שתקדימו להזמין, ככה תחסכו כסף, כאב ראש וסבל. אפשר כמובן לוותר על היעדים הראשיים וללכת עם המשפחה ליעדים אלטרנטיביים ופופולאריים פחות. ככה יהיו פחות אנשים / יהיה פחות עומס.

בכל מקרה, היה והחלטתם ללכת על מקום עמוס ופופולארי כמו אילת בפסח, אז חשוב לקחת זאת בחשבון. חשוב מאד להזמין מראש את המקום; ערים כמו אילת נוטות להיות עמוסות לעייפה חודשים מראש לפני פסח. ככל שתקדימו לתכנן ולהזמין מראש את המקומות במלונות, ככה יהיה לכם זול יותר ואפקטיבי יותר. יש חבילות הכוללות טיסה קצרה מת'א, ובכך אתם חוסכים גם נסיעה / פקקים / דלק וקיטורים של הילדים. יש לקחת בחשבון כי הדילים, אטרקטיביים ככל שיהיו, בטח עם משפחה שלמה, עולים לא מעט בפסח, וצריך להתכונן לכך מראש.

אפשר לחסוך לכך כסף כל השנה, לשלם בתשלומים או לוותר. בכל מקרה מדובר על הוצאה של לפחות 10,000 שקל בעבור מס' ימים (ולפעמים גם כפול). בגלל שהאילת פופולארית מאד, רצוי להקדים ולהזמין, אחרת צריכים להתפשר; בעבור הסכום הגבוה, חבל להתפשר.