הטיול המשפחתי שלכם תלוי בציוד שתקחו אליו

מאמר זה פורסם ע"י jimitmos, בקטגוריה פנאי ובידור, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

טיול משפחתי איכותי תלוי כמעט כל הזמן בסוג הציוד שאתם מביאים אתכם אליו. אם תקחו אוהל גרוע שקשה לפתוח בלילה (והוא עוד עלול לעוף חלילה ברוח!), או תקחו שק שינה שלא מחמם אתכם, אתם עלולים להתעורר למפח נפש מעצבן - לסבול בטיול ולא לרצות לחזור לטייל לעולם. בשל כך, חשוב לקנות ציוד איכותי במיוחד, שיחזיק הרבה שנים, יסייע לכם לעבור את הטיול בשטח בקלות - ובעיקר לעשות לכם כיף. בין סוגי הציוד המוכרים אפשר כמובן למנות: אוהל, גריל, שק שינה, ציוד בישול, נעליים, כובעים, ציוד צלילה, ציוד דייג ועוד

האספקט החשוב ביותר אחרי מסלול הטיול: האוכל!


ללא ספק הדבר החשוב ביותר לאחר בחירת מסלול הטיול, הוא מה אוכלים. רבים מהישראלים נהנים לצאת לשטח בשביל לעשות את הספורט הלאומי האמיתי, על האש. בשביל לעשות על האש כמו שצריך, אין ספק שצריך גרילים איכותיים - גז או פחמים, כדי לעשות אוכל טוב, איכותי, טעים, שישדרג את הטיול. הדבר החשוב ביותר בבחירת גריל הוא עצמת החימום ופיזור החום; זה מה שיקבע אם האוכל יצא מדהים, או ’סתם אוכל כדי לשבוע’. עצמת החימום של גרילים טובה ככל שהיא גבוהה יותר. גריל טוב הוא כזה שאפשר לשלוט בעצמה זו בקלות, ולכן אם אתם מעוניינים באוכל ממש טוב בשטח, כדאי שתלכו על גריל גז. החיסרון העיקרי שלו הוא שהוא דורש מיומנות של ממש בשטח - כי צריך להביא אתכם גם בלון גז תואם, וזה מסוכן, בטח אם אין את הניסיון הדרוש.

גריל גז עם עצמת חימום נמוכה יביא לתוצאות מאכזבות, ואז כבר עדיף גריל פחמים שהוא לא מסוכן וקל לתפעול. עצמה חזקה טובה למשל, בשביל בשר; היא צורבת אותו מבחוץ כך שהוא ’ננעל’, כל המיצים נכלאים בפנים והבשר נשאר עסיסי, וורוד ואיכותי בפנים. כמו במסעדה, רק בשטח. יחידות המדידה של העוצמה הן בי טי יו. מומלץ לקנות גריל גז בעצמה של 5000 בי טי יו לפחות; חשוב שהעצמה תהיה פרופורציונלית לגודל של המשטח. כל ס’מ גודל, צריך להפיק 18 בי טי יו. משטח הצלייה חשוב מאד גם הוא.

אם יצאתם לטיול משפחתי לא קטן, ואתם רוצים שכולם יאכלו ביחד, אתם צריכים משטח צלייה גדול שיכיל כמות גדולה של אוכל. אחרת קורה מה שקורה הרבה פעמים בעל האש באיזו חורשה ביום העצמאות: יש אנשים שאוכלים ב-12:00 ויש כאלו שאוכלים ב-14:00, כי יש נגלות, מכיוון שהמשטח לא גדול דיו עבור כל האורחים, ומכיוון שהוא לא מפזר טוב את החום ככה שאפשר יהיה לנצל את כולו בצורה איכותית. גריל גז גם יכול להיות מודולארי - חלק מהמשטח יהיה בחום גבוה, חלק מהמשטח בחום נמוך, וזה מצוין לסוגי אוכל שונים שמהווים מנה אחת שיש להגישהּ ביחד.

ומה אם לא רוצים בשר? גריל דגים שנתפסים במקום דורש ציוד דייג איכותי


לרוב הישראלים אוהבים לאכול בשר בשטח, אבל אם דווקא חשבתם לנסוע לטיול דייג בשטח, ולאכול על האש של דגים שתפסתם זה עתה, אתם צריכים ציוד דייג איכותי. הסיבה לכך שצריך ציוד דייג איכותי היא שדגים טובים ומשביעים שוקלים הרבה ונוטים להתנגד. בשל כך, צריך ציוד טוב שיכול לתפוס את הדג (פיתיון איכותי, למשל), אבל גם כזה שהדג לא יוכל להיחלץ ממנו (קרס חזקה), וחכה בעלת מנגנון שיכול למשות את הדג מהמים חרף ההתנגדות העזה שלו.

תתפלאו, דגים מתנגדים ממש! בנוסף, חשוב שאפשר יהיה למשות את הדג מן המים בלי שהחכה תשבר. דגים חזקים וגדולים יכולים לשבור בהתנגדותם חכה זולה ודקה. לכן, אם אתם מתכננים טיול מקצועי לדייג, שאפשר יהיה לעשות אותם על האש על גבי הגריל גז שהבאתם - חשוב להקפיד על ציוד איכותי.