החשיבות של שירותי אחסנה לעסקים

מאמר זה פורסם ע"י mottimalca, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ניהול של עסק אינו דבר פשוט כיום. היבט מרכזי בתוך כל זה תופס מה שמתרחש מאחורי הקלעים, הרחק מעיניהם הבוחנות של הלקוחות. חשבו, למשל, על ניהול המלאי של העסק, או על הצורך להחליף מפעם לפעם את הסחורה הניתנת בבית העסק. עקב כך, הרי שאינספור עסקים בחרו עם השנים להיעזר באחד מפתרונות האחסנה שמציעות חברות ההובלות בישראל- אנחנו ננסה להבין מדוע.

מתי דרושה אחסנה לעסקים?

לא קשה לחשוב על מצבים בהם שירותי אחסנה לעסקים הופכים לכורח המציאות. את המרכזי שבהם הזכרנו כבר: זהו ניהול המלאי של העסק. ברוב בתי העסק אין מספיק נפח על מנת לשכן את כל הפריטים שעשויים, בשלב זה או אחר, להימכר ללקוח. מעבר לכך, הרי שאין בכך צורך של ממש: השכרה של שטח אחסנה צמוד לחנות כרוך בהון תועפות, ופוגע בהתנהלות הכלכלית של העסק.

עסקים רבים מנהלים ארכיון שלם, וזקוקים למקום לאחסן את כל אותם פריטים חשובים המהווים חלק ממנו. מחסנים יהווה גם מנת חלקם של כל אותם אומנים, אשר מחזיקים בגלריות שלמות של היצירות שלהם, ויבואנים, אשר מביאים ארצה אינספור פריטים. וכמובן שעל כל אלה, ניתן למצוא גם מקרים אחרים המצריכים אחסנה, מעט פרטניים יותר.

הדגשים בבחירת חברת אחסנה

כאשר בוחרים חברת הובלות המציעה שירותי אחסנה, העדיפות הברורה צריכה להיות לכל אותם גורמים המתמקצעים בתחום ההובלה. חברת הובלות תוכל לא רק להציע מחסנים מאובטחים בגדלים שונים, אלא גם לתפעל את השינוע החשוב של פריטים, מהעסק למחסנים וחוזר חלילה. לכן, העדיפות צריכה להיות אליהן.

על אותו עיקרון, רצוי מאד להגיע אל המחסנים ישירות, ולהתרשם מהתנאים השוררים בהם. כך, למשל, רמת האבטחה במחסנים: נדרש שהם יהיו נעולים, כמובן, אבל גם שתיעשה סביבם אבטחה ראויה. רצוי להתרשם ממערכות הבטיחות שבמקום (למשל, גלאי עשן), וכן לראות כי המקום אינו כולל מזיקים מכל סוג.