צעצועים לילדים

מאמר זה פורסם ע"י קרן, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ראש השנה , חג נפלא לכל המשפחה כבר עומד בפתח. סבתא וסבא, הדודים וההורים מחפשים מתנות לקטנטנים. מבחר הצעצועים מפתיע את כולנו בשפע ובגיוון. נתחיל בחיפוש מתנות שעוצבו במיוחד לקטנטנים מגיל שנה ועד בני השלוש.


צעצועים לגיל הזה מתמקדים בפיתוח הקואורדינציה של הפעוט. הצעצועים מפתחים את חוש המישוש של הילד על ידי הכרת מרקמים שונים של החומרים החדישים מהם עשויים הצעצועים. הילד לומד להבחין בין חלק למחוספס, גמיש או נוקשה. רובם של הצעצועים לגיל הרך (כאמור, שנה עד שלוש) מועשר בצלילים שונים, קטעי מוסיקה או צלילים המחקים קולות מן המציאות , כמו: צופר של מכונית, שריקת קטר הרכבת או נביחתו של כלבלב.


נושא אחר שבו מתמחים יוצרי הצעצועים הוא ליצור משחקים מפעילי דמיון ומגרים ליצירתיות. למשל, מתנה לראש השנה של קוביות משחק לבנייה מתרגלת יצירת שיווי משקל. כשאתם מחפשים צעצוע למתנה בידקו היטב את תו התקן. תו תקן מאשר שאין בצעצוע חומרים העלולים להזיק לילד. יש אזהרה , אם הצעצוע כולל חלקיקים קטנים המסוכנים לבטיחותם של הפעוטות.

צעצועים , כמו בובות, תאטרון בובות ,סט של כלי בישול או ערכת רופא ,הם מתנות מצוינות להתפתחות הילדים. צעצועים הלקוחים מעולם המציאות מאפשרים לילדים לשחק במשחק תפקידים.

לעיתים קרובות אנחנו נוכחים לדעת, שהצעצועים הפשוטים ביותר הם הטובים ביותר: פלסטלינה, קוביות בגודל המתאים לאצבעות הקטנות וכדורים גמישים. יתרונם של הצעצועים הפשוטים הלא - אלקטרוניים הוא שהילד מפעיל אותם. השחקן הקטן וחבריו למשחק הם המחליטים, כיצד ישתמשו בצעצועים שבידיהם.צעצועים כאלה הם מתנה נפלאה לדמיון וליצירתיות של הילדים.

משחקים וצעצועים, הם מתנות מקוריות שמטרתם להפעיל את הדמיון של הפעוטות ולגרום להם הנאה במהלך היצירה. ילדים רבים יכולים לבלות זמן ארוך ולהתרכז במשחק אם ניתן להם צעצוע, שאפשר לתת לו תפקידים משתנים בעלילת המשחק שהם ממציאים בעצמם.

חשוב לבדוק את החומרים שמהם עשויים הצעצועים. צעצועי אומן מעץ או מחומרים ממוחזרים איכותיים יחזיקו מעמד זמן רב, ותוחלת החיים שלהם תאפשר להם לעבור מהאח הגדול לאח הקטן, וכולם ייהנו מהמתנות שוב ושוב.