שכפול דיסקים למוזיקאים – מה התהליך?

מאמר זה פורסם ע"י aspagil, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מוזיקאים רבים חולמים (מתי שזה לא מדיר את שנתם) על המוזיקה שלהם בביתנו, על המדפים שלנו ובטח בנגני המוזיקה שלנו. אין סיפוק גדול כמו אלפי אנשים שרים איתך את השיר שכתבת בסודיות של חדר השינה שלך או ליתר דיוק התפוצץ. דרך הידיים, אל הנייר.

שכפול דיסקים הוא תהליך מקצועי בו לוקחים דיסק אב / דיסק מקור ומבצעים שכפול מקצועי של אותו הדיסק בעזרת מכונות מתקדמות ולא כפי שרבים לחשוב סדרה של צורבים ביתיים. אורך החיים ואיכות הדיסק תלויים ברמה ובייעוד של אותה מכונה והמפעילים שלה וזאת הסיבה שדיסק אנו צורבים לא מחזיק הרבה זמן ודיסק שאנו רוכשים מחזיק לרוב כ10 שנים ולעתים אפילו יותר.


שכפול דיסקים בישראל

למרות שאנו נוהגים להתייחס לישראל כמדינה קטנה אשר מאחרת אחר שאר העולם המתקדם (וליתר דיוק ארצות הברית) הדבר איננו נכון בתחום המוזיקה. בישראל קיימות מספר חברות אשר מספקות שירותי שכפול דיסקים ברמה הגבוהה ביותר עם מיכון מתקדם מהדור האחרון ובצורה מקצועית ומנוסה ולא רק עבור מוזיקאים ישראליים אלא גם עבור מוזיקאים מהעולם ובתי תוכנה מהעולם.

התהליך של שכפול דיסקים איננו מתחיל ונגמר בשכפול הפיזי של הדיסקים. לצד הקפדה מחמירה על איכות הדיסקים עצמם ושמירה על איזון הדיסק כך שהוא לא ינזק בעת שהוא מסתובב בצורה מהירה בנגני דיסקים. לצד תהליך השכפול עצמו קיים תהליך אשר נקרא הדפסת משי.

מה היא הדפסת משי?

הדפסת משי היא התהליך בו מדפיסים את הלייבל של הדיסק על הדיסק עצמו. לכל מי שניסה לעשות זאת בבית בעזרת מדפסת יש בוודאי הבנה עד כמה מדובר על תהליך מקצועי שלא ניתן לבצע בבית. הדפסת משי מתבצעת בעזרת שזירה של חוטי משי זעירים בצורה צפופה על הדיסק עצמו.

שיטה זאת היא השיטה המועדפת מכיוון שניתן כעת לבצע הדפסה על דיסקים בכל גוון שהוא ואפילו בגווני כסף וגווני זהב בצורה יפייפיה ומבלי שאיזון הדיסק יושפע לרעה.


שכפול סוגי מדיה שונים

התהליך עליו דיברנו במאמר זה נכון לגבי כל סוגי המדיה כמובן. למרות שעשוי להיות מורכב יותר בתהליך זה ניתן לבצע גם שכפול DVD, שכפול בלוריי ואפילו דיסקים אחרים קטנים יותר בצורה מעולה ובעזרת שירותיהן של חברות ישראליות מנוסות.

אני מקווה שמצאתם מאמר זה למועיל ואינפורמטיבי
המון בהצלחה, אספגיל שכפול דיסקים.