תרגום כתוביות לסרטוני תדמית

מאמר זה פורסם ע"י transtitles, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

תרגום כתוביות הוא אולי אחד מבין שירותי התרגום הנפוצים ביותר שאנו לוקחים כמובן מאליו בדומה לשאר שירותי התרגום אשר מקיפים אותנו ומתבטאים באינספור מוצרים, עלוני שימוש, פרסומות, קורות חיים, מאמרים, מחקרים מדעיים וכו’. חברות תרגום ישראליות מודרניות או לפחות הטובות שבהן מספקות שירותי תרגום מגוונים לאינספור חברות באינספור תחומים שונים ברחבי העולם ובישראל.

תחומי תרגום

תחום התרגומים נחלק להמון תחומי תרגום שונים ומגוונים. הסיבה לכך שקיימים תחומי תרגום ושלא כל מתרגם מתאים לכל טקסט הוא אופי הטקסט אותו מבקשים לתרגם. אם לדוגמה פונה לקוח פלוני אל חברת תרגומים ומבקש לתרגם סרטון הדרכה לסטודנטים אשר לומדים ביוטכנולוגיה ואותו סרטון מכיל מינוחים מקצועיים מתחום
הכימיה
והביולוגיה הרי שחברת התרגומים צריכה לבחור במתרגם אשר מבין כימייה וביולוגיה כך שיספק תרגום אשר נאמן לטקסט המקורי.

דוגמה נוספת יכולה להיות תרגום של סרטון אשר נועד להצגה בכנס רופאים… טקסטים רפואיים מטבעם מכילים מינוחים רפואיים מקצועיים אשר נסמכים פעמים רבות על מקרים רפואיים מפורסמים, חידושים בעולם הרפואה ושפה מוסכמת פנימים בעולם הרפואה כלומר לינגו פנימי של עולם הרפואה. גם במקרה זה יש לבחור במתרגם שהוא לרוב רופא, סטודנט לרפואה או מרצה בבית ספר לרפואה. מתרגם אשר מבין את השפה הרפואית ויכול לספק תרגום מקצועי.

תרגום סרטים וסרטוני תדמית

הכותרת של פסקה זאת עשויה לבלבל, הרי תרגום כתוביות לסרטים ותרגום סרטוני תדמית הם שני דברים שונים בתכלית. תרגום סרטים הוא מלאכת ידם של חברת תרגומים מקצועית מכיוון שלרוב תבקש חברת ההפקה תרגום למגוון רחב של שפות בו זמנית כדי להגיע לשווקים רבים ככל האפשר אך עשויה לבקש תרגום לעברית של הסרט המדובר בעת הגעתו לאקרנים בישראל.

תרגום סרטון תדמית הוא נושא שונה ולרוב מהווה בקשה אשר מגיעה מחברה או עצמאי אשר מבקש ליצור שיתוף פעולה עם בית עסק / חברה בינלאומית ולהציע לה מוצר שהוא יצר או שירות מסוים. תרגום סרטוני תדמית הוא שירות תרגומים אשר הפופולאריות שלו נמצאת בטיפוס מתמיד וזאת נוכח השינויים בצורה המסחר והעובדה שהשוק העולמי הופך להיות הזירה בה מתחרות יותר ויותר חברות ישראליות.

אני מקווה שמצאתם מאמר זה למועיל ואינפורמטיבי
המון בהצלחה, מתרגם מומחה!