הרצאות באינטרנט

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

על אף שאנו לא תמיד מודעים לכך, רשת האינטרנט, במיוחד בעידן הנוכחי, שהחלה לצבור תאוצה אדירה בשנים האחרונות, משנה את חיינו בכמה וכמה היבטים ותחומים בחיים. מעבר לכך שהאינטרנט העניק לכולנו רמה של נגישות וזמינות גבוהה, במיוחד כתוצאה מכך שכיום כל תושב שני במדינת ישראל ובכלל במדינות העולם השונות מחזיק בסמארט פון, הרשת באינטרנט חוללה תמורות ותהפוכות של ממש בעוד המון תחומים אחרים ונוספים בחיינו.

כיצד מושפע עולם הלימודים וההשכלה מהאינטרנט?

אחת מן הדוגמאות המובהקות ביותר לכך מתייחסת לענף הלימודים המקצועיים והאקדמאיים. במאה העשרים ואחת, אבני הבניין המרכזיות והעיקריות בקרב האוכלוסייה האנושית כולה, וללא שום צל של ספק, הינן השכלה, חינוך ולימודים. אבני בניין אלו מהוות את אחת מן הפריווילגיות המשמעותיות ביותר בהן התברכה החברה המודרנית בעידן הנוכחי.
גם על עולם הלימודים וההשכלה האקדמאית, ניתן לומר בביטחון גמור שלאינטרנט ישנה השפעה לא מועטה, ולמעשה הוא כבר חולל מהפכה של ממש בענף החינוך והלימודים.

הרצאות לימוד בתחומים שונים דרך האינטרנט

הרצאות מרתקות דרך האינטרנט למעשה הגבירו בצורה משמעותית את רמת הנגישות והזמינות למידע במגוון רחב של תחומים. מדובר במהפכה של ממש, שכן תודות להרצאות אלו כיום כל אדם מן השורה יכול להעמיק בנושא מסוים באופן נרחב ואף לזכות בתעודה פורמאלית או במסמך כלשהו המעיד על הכשרה מקצועית, מטעם מוסד לימודים מאורגן.
באינטרנט ניתן להיחשף אל כמות אדירה של הרצאות מצולמות במגוון עצום של מקצועות ונושאים שונים. חשוב לציין שמדי שנה כמות ההרצאות באינטרנט הולכת וגדלה לאין ערוך.

חווית לימוד עצמאית באינטרנט

בשנים האחרונות, מוסדות לימוד שונים במדינת ישראל לרבות אוניברסיטאות ומכללות, מעניקים הזדמנות נהדרת לכלל הסטודנטים ללמוד באופן עצמאי דרך העלאה של הרצאות מצולמות לרשת האינטרנט. הרצאות אלו עוסקות בתכני הלימוד המועברים בקורסים שונים הניתנים באותם מוסדות הלימוד. יתרה מזאת, מוסדות לימוד אלו גם מאפשרים לציבור הרחב, ולא בהכרח לסטודנטים הרשומים באותו המוסד, הזדמנות לקחת חלק במסלולי לימוד שונים דרך למידה ברשת הנעשית דרך צפייה בהרצאות המועברות על ידי המרצים במוסדות הלימוד.

חשוב להבין את סדר הגודל של ההשלכות הנובעות מכך. הלכה למעשה כיום, אין שום צורך לצאת מהבית ולהגיע פיזית למוסד הלימודים, כמו כן כל אדם יכול לתכנן לעצמו את מסגרת שעות הלימוד שלו בהתאם לצרכיו ולאורחות חייו. מדובר בחיסכון אדיר בזמן, אמצעים וכמובן בשחרור ממסגרות לימוד קפדניות ונוקשות.