טו בשבט עצים ונטיעות

מאמר זה פורסם ע"י cruuz, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

חשיבות נטיעות העצים בטו בשבט ובכלל


עם הזמן הולכים ומצטמצמים שטחי היערות ברחבי העולם וזאת משום שהמון עצים נכרתים לטובת ייצור נייר או לטובת דברים אחרים אך הכריתה שברוב הפעמים אינה מבוקרת פוגעת מאוד בשטחי היערות. גם תופעת ההתחממות הגלובאלית אינה תורמת להמשכיותם של היערות והעצים והיא מאיימת עליהם. במיוחד בגלל כל הסיבות הנ'ל חשוב מאוד להמשיך בפעילות הנטיעה כל הזמן ולא להפסיק.


עץ לכל תושב


קרן קיימת לישראל החלה בפרויקט נטיעת עצים בסימן עץ לכל תושב. הכוונה היא לנטוע במשך עשר השנים הקרובות שבעה מיליון עצים ברחבי המדינה ובכך להגדיל את השטחים המיועדים לייעור בעוד עצים כמובן. נטיעת העצים תתבצע בשיתוף העיריות המקומיות ברחבי הארץ ובכך תבטיח שיפור איכות הסביבה, העלאת איכות החיים ובעיקר תתרום להעלאת המודעות של האוכלוסייה ביחס אל היער.


הרעיון המרכזי של חג טו בשבט הוא נטיעת העצים ולכן על אף שיש המון אנשים שחושבים על הפנימיות של החג שוכחים שיש את נטיעת העצים אנו מרכזים לאורך כל השנה את האנשיםשרוצים לנטוע עצים ובים חג טו בשבט אוספים את כולם ונוטעים ביחד את העצים ביערות קקל

החשיבות של נטיעת העצים ביערות קק'ל היא רבה לאין ערוך ולכן לא רצוי לנטוע עצים במקומות אחרים שלא המליצה עליהם קק'ל באתר שלה

חשיבות נטיעת העצים גדולה עוד הרבה יותר לאור השריפה שהתחוללה בכרמל בדצמבר 2010 וכילתה אלפי דונמים של חורש טבעי. לכן במאמץ משותף אנו צריכים להחזיר את כל אלפי הדונמים האלה לתחייה ולשתול כמה שיותר עצים ולטפח את שאר יערות ישראל ככל שניתן.


בראייה כוללת על חג הטו בשבט ניתן לראות שרוב הילדים רוצים ללמוד עוד על החג ולכן אנו ממליצים לכם לפנות אל מערכת קק'ל כדי לוודא את המיקום המדוייק לנטיעת עצים הקרוב לבתיכם.

אם יש לכם צורך באתר שמדבר על פעילויות טו בשבט אנו ממליצים על האתר של קק'ל בו יש המוני פעילויות שונות וחידונים עם פרסים.

בהקשר לשתילה של צמחים ופרחים טו בשבט הוא לא בדיוק החג בשביל זה כמובן שיש מספר רב של ילדים שרוצים לנטוע ולשתול שתילים של פרחים אבל פרחים נובלים ועצים לא לכן על אף שיש צורך בפרחים במדינה חשוב יותר לעודד את הילדים והנועל לנטוע עצים ופחות פרחים בחג טו בשבט


ט'ו בשבט ונטיעות


כאשר מגיע ט'ו בשבט מלבד אכילת פירות יבשים אנו גם מתחילים בפעולת נטיעת העצים. חשוב מאוד שכל אחד מאיתנו יעשה מאמץ קטן וישתול איזה עץ. אם כל איד מאיתנו ישתול עץ אחד אז תוך כמה שנים יהיו פה הרבה יותר עצים סביבנו וכמו שכבר אמרנו זה מאוד יעזור לאיכות הסביבה. אז לא להתעצל ולכו לנטוע עצים.