כאבי בטן

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

כאבי בטן הם סוג התלונה הנפוצה ביותר אצל חולים בכל הגילאים. הגורמים הרבים של כאבי בטן הופכים את הכאבים לסממנים של מחלות ותופעות רבות שלא קשורות בהכרח לאזור הבטן. שכיחות התופעה והכאבים באזור הבטן הפכה את הכאבים לכאבים שאינם מוסברים לעתים קרובות ולכן רופאים מעולם הרפואה המערבית והמשלימה מייחסים את כאבי הבטן גם לסימפטומים של לחץ, מתח וחרדה במידה ולא אובחנה מחלה או גורם נוסף.

הפרעות מעי

אחד מההפרעות הבריאותיות השכיח ביותר הגורם להופעת כאבי בטן הוא הפרעות מעי. הפרעות במעי הגס או הדק באות לידי ביטוי בכאבי בטן מתמשכים או כאבי בטן שמופיעים ונעלמים ויכולים להעיד על בעיות שונות כמו דלקות במעיים, הפרעות בעיכול, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. מרבית החולים מעידים על כאבי בטן המלווים בהתכווצויות של הבטן התחתונה או העליונה וכן על פעילות מעיים מהירה מדי שגורמת לביקור תכוף בשירותים.

?מהו התסמין למחלה

כאבי בטן יכולים להוות תסמין מובהק למחלה רצינית שעלולה להתרחש בגוף ואף להוות הסימן הראשון להתפתחות של מחלה. איברים מסוימים בגוף גורמים לכאבי בטן רציניים ומתמשכים כאשר הם לוקים בגידולים שונים כמו גידול בלבלב, בעיות בזרימת הדם כתוצאה ממחלה של כלי הדם, גידול במערכת העיכול או בעיות שונות במערכת העיכול ועוד. כאבי הבטן יכולים להיות מלווים בתופעות נוספות כמו שלשולים, עצירות, הקאות ובחילות או כאבי ראש או שיכולים להיות ללא תופעות נלוות. בנוסף, כאבי בטן יכולים להופיע לאחר אכילה או על בטן ריקה, תלוי בגורם המשפיע על כאבי הבטן.

כאבי בטן

טיפול בכאבי בטן על פי הגישה של הרפואה המשלימה

טיפול בתסמיני כאבי בטן על פי תורת הרפואה המשלימה משלב אלמנטים שונים וטכניקות טיפוליות מעולם הרפואה הסינית והרפואה האלטרנטיבית בכלל. מטפלים המאבחנים את המקור לכאבי הבטן מעניקים טיפולים משלימים לטיפולים הקונבנציונאליים או טיפולים בלעדיים. בין צורות הטיפול המוכרות לטיפול בכאבי בטן ניתן למצוא דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא משחררים או עוצרים פעילות מעיים, טיפול בטינקטורות ייחודיות ועוד.

כאבים אצל נשים

מרבית הנשים סובלות מכאבי בטן על בסיס הורמונלי אשר מהווים מקור לירידה משמעותית באיכות החיים. כאבי בטן כתוצאה מהתכווצות הרחב בעתות מחזור או כאבי בטן על בסיס בעיות הורמונליות יכולים להגיע לרמות כאב גבוהות במיוחד. לרפואה המשלימה ישנם פתרונות מיוחדים לטיפול בבעיות כאבי בטן מסיבות הורמונליות והיא עושה שימוש בטינקטורות מיוחדות ובעיסויים ולחיצות המזרימים אנרגיה לגוף ומסייעים בהפחת הכאב באופן ניכר.


שחר פרידמן הינו מטפל בתחום הרפואה המשלימה, כנסו וקראו אודות כאבי בטן ועל הטיפול באמצעות רפואה זו.