הגירה מישראל לקנדה 2013 – סוגים שונים של אשרות עבודה

מאמר זה פורסם ע"י optisor, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

תכנית התעסוקה לעובדים זמניים בקנדה מאפשרת למעסיקים המעוניינים בכך לשכור עובדים זמניים או קבועים שהם אזרחי מדינות זרות. עם זאת, החוקים והתקנות הקנדיים מגבילים את הזכות הזאת ומתנים אותה בכמה תנאים חשובים. קיים גם הבדל מהותי בין היחס לעובדים זמניים וקבועים, הן מבחינת התנאים שצריכים להתקיים והן מבחינת הדרישות שאותם עובדים חייבים לעמוד בהם. רבים המעוניינים לבצע הגירה מישראל לקנדה 2013עושים זאת בעזרת אשרת עבודה.

בשורות הבאות ננסה לפרט את ההבדלים בין אשרת עבודה קבועה וזמנית, מה ההבדל ביניהן ומהן הדרישות ממבקשי האשרה.

עובדים זמניים שאינם בעלי אשרת שהייה קבועה בקנדה

מעסיקים קנדיים, חברות או פרטיים, רשאים לשכור עובדים שהם אזרחים זרים לעבודה אצלם. עם זאת, מעסיקים כאלה חייבים להוכיח לממשלת קנדה כי התקיימו התנאים הבאים:

ראשית - לא ניתן למצוא אזרח קנדי או לחילופין מי שהוא בעל אשרת שהייה קבועה בקנדה למלא את המשרה המוצעת, מה שמחייב אותם לשכור את שירותיו של מי שהוא למעשה עובד זר.

שנית - הבאתו לקנדה או העסקתו של עובד זמני בעל אזרחות זרה לא תשפיע על שוק העבודה הקנדי. ההגדרה הזאת חמקמקה ובעייתית ומעניקה לשלטונות ההגירה אפשרות לחסום בעת הצורך העסקה של עובדים שאינם בעלי אשרת שהייה קבועה.

מעבר לשתי הדרישות הללו, ישנן דרישות חוקיות כאלה ואחרות, שכל מעסיק קנדי חייב לעמוד בהם בלא קשר למועסקים ו/או למצבם מבחינת האזרחות.

מעסיקים כאלה יכולים לשכור עובדים שהם בעלי אשרת שהייה זמנית ונמצאים בתחומי קנדה. לעיתים מזומנות ניתן למצוא עובדים המסיימים תקופת עבודה בקנדה, יכולים ומעוניינים להמשיך לעבוד בקנדה. מובן שהעובדים הללו צריכים לשאת אשרה המתירה להם לעסוק בכל עבודה, ולא רק במשרה ספציפית.

תקופת ההעסקה של עובד זמני כאמור לא תהיה מעבר לארבע שנים.

מעבר בין אשרת שהייה זמנית לאשרת הגירה לקנדה במעמד תושב קבע

חשוב מאד להבין כי אשרת עבודה זמנית איננה בבחינת אישור עבודה ושהייה קבועים בקנדה. אשרה זמנית מוגבלת בזמן מצד אחד ותלויה בשינויים שעלולים לחול מצד שני. שלטונות ההגירה בקנדה מנפיקים אשרות כאלה מסיבות ובנסיבות שונות. על מנת להפוך את האשרה לקבועה, יש להגיש בקשה כזאת בצינורות המקובלים.

לאחרונה הודיע שר ההגירה הקנדי, מר גייסון קני, על פתיחת אפשרות חדשה על שינויים מרחיקי לכת בנהלי ההגירה בקנדה. בין שאר השינויים הללו ניתן למנות את אשרת הגישור לעבודה. אשרה זאת מאפשרת לעובדים בעלי אזרחות זרה השוהים ועובדים בקנדה והגישו בקשה לקבלת אשרת הגירה מישראל לקנדה 2013או מכל מדינה אחרת. אשרת הגישור כאמור תקפה למשך שנה, ומאפשרת למגיש הבקשה לעבוד ולחיות בקנדה בעת שהוא ממתין לתשובות בעניינו.

האשרה החדשה באה למנוע מצב שאירע לעיתים קרובות למדיי, שבו בעלי אשרות עבודה שהגישו בקשה לאשרה קבועה, מצאו את עצמם במצב בעייתי, כאשר אשרת השהייה שלהם פקעה מצד אחד, ומצד שני טרם התקבלו תשובות באשר לאשרה הקבועה שלהם. המצב הזה חייב את המעסיקים להגיש לשלטונות בקשות מיוחדות, שכן האישור שלהן ארך תקופה ארוכה למדיי.

האשרה כאמור באה כחלק מתכנית מקיפה לשינויים בהליכי ההגירה לקנדה, שפורסמו לאחרונה. תכניות אלה ייכנסו לתוקף במהלך חודש מאי 2013 ויקצרו באורח משמעותי את זמן ההמתנה לאשרה קבועה. נכון להיום היו עלולים הליכי ההגירה לארות תקופה ארוכה משנה אחת ומסורבלים למדיי. התכנית החדשה תקצר את זמן ההמתנה ותעמיד אותו על מספר חודשים בלבד.

הגירה לקנדה