בית אבות להורים שלנו

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

לכל אחד מגיע גיל בו הוא מתחיל להתקשות קצת בביצוע פעילויות יום יומיות, הגיל נותן את אותותיו והפעילויות הבסיסיות נעשות מעט קשות יותר. במצב כזה, אנשים נוהגים לעזוב את ביתם ולהצטרף לבית אבות.

בית אבות מאפשר לאנשים בגיל מבוגר להשתקע במקום החדש, מקום בו קיימת עזרה על מנת לבצע את כל הפעולות הללו. נכון שקשה להגיע למקום בו אתה פחות עצמאי, אולם מבוגרים רבים מוצאים את המקומות הללו עוזרים במיוחד ומשפיעים מאוד על שיפור חייהם.

בתי אבות מספקים לאנשים אשר זקוקים לעזרה על בסיס קבוע את התמיכה הזאת, הקשישים יכולים להיות עצמאיים, אולם במצב בו הם זקוקים לעזרה, היא קיימת. שהייה בבית אבות עדיין מעניקה לדיירים את האפשרות לעצמאות ולאורח חיים פרטי ונוח. כדאי להשקיע בבחירת בית האבות על מנת לדאוג לבן המשפחה ולהעניק לו את המקום הטוב ביותר שאפשר.

איך לבחור בית אבות מוצלח?

בשביל לבחור בבית אבות מוצלח, עליכם לבצע בדיקות ותחקיר מקדים. קודם כל עליכם להבין מה הוא התשלום החודשי שאתם יכולים לשלם עבור בית האבות. לבחור בבית אבות אשר היכולות הכלכליות שלכם מאפשרות לכם לשלם עליו, אולי תוכלו לאפשר תנאים טובים יותר לבן המשפחה, אך חבל לחיות תחת קשיים כלכליים. התשלום בעבור בית אבות יכול לנוע בין מספר אלפי שקלים בחודש, עד ל-20 אלף שקל בחודש. בנוסף, כאשר בוחרים בית אבות חשוב מאוד לבדוק רישיונות והיתרים ממשרד הרווחה.

מומלץ להגיע לבית האבות ולהתרשם ממנו לפני ההחלטה, ניתן להתרשם מהמבנה, מהאוכל, החדרים וכ'ו. חשוב מאוד לבדוק במהלך ההתרשמות, האם הקשיש יוכל להמשיך לנהוג כבעבר - להמשיך לעסוק בתחביביו היום יומיים, בכל זאת מדובר במעבר לא קל. שימו לב לבדוק אילו פעילויות ישנם בבית האבות, האם הן מתאימות לבן המשפחה שלכם.

חשוב שהקשיש ירגיש שהוא נמצא במקום בטוח ונעים, שיהיה לו עד כמה שאפשר קל להתרגל למקום החדש, לאחר שנים של היכרות עם מקום אחד, מעבר יכול להיות קשה מאוד וליצור אף תחושת דיכאון וריקנות, לכן כדאי לפני הבחירה בבית האבות, לבדוק את פני השטח עד כמה שניתן על מנת לבחור את המקום המתאים ביותר לבן המשפחה.

לסיכום

מעבר לבית אבות יכול להיות קשה בעבור בן המשפחה, אולם על בני המשפחה האחרים לעשות מאמץ על מנת לאפשר למעבר להיות הקל ביותר, בין אם מדובר בביקורים או בבדיקות מקדימות. מדובר בשינוי שיכול בסופו של דבר להיטיב עם הקשיש.