מהן הובלות קטנות?

מאמר זה פורסם ע"י ליאור , בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מעוניין להעביר פסנתר לבית החדש? רוצה להוביל מספר מכשירי חשמל? סביר מאד שתחשוב, בשלב זה או אחר, להיעזר בחברת הובלות. לא בטוח שאתה יודע, אבל הובלות לא בהכרח חייבות להיות 'גדולות', וגם לא לעלות לך מאות רבות של שקלים. כי אתה מבין, חברות רבות בתחום מאפשרות גם הובלות בסדר גודל קטן, במחיר נמוך פי כמה.

מהן הובלות קטנות?

קשה למצוא הגדרה חד משמעית של הובלות קטנות, שעה שכל חברה הפועלת בתחום רשאית להגדיר אותן באופן שונה. ועדיין, יש מספר קווי דמיון בין ההובלות הקטנות, לרבות הפשטות היחסית של הפעולה המבוצעת. הובלות קטנות יכללו כמעט תמיד פריטים בודדים שיש להעביר, ומשקלם הכולל של אלה יהיה נמוך פי כמה מאשר הובלות של בתים 'שלמים'.

המצבים המצריכים הובלות קטנות

כמובן שניתן למצוא לא מעט מקרים בהן ההובלות הקטנות הופכות לכורח המציאות. חשבו, למשל, על מעבר דירה שהושלם (כמעט) כבר מזמן, אבל כעת מעוניינים להוסיף אליו עוד מספר מכשירי חשמל או רהיטים בודדים. ברור כי הובלה 'רגילה' תהיה מיותרת, ויקרה הרבה יותר.

דוגמא נוספת היא סטודנטים, אשר עוברים למקום מסוים לקראת תחילת שנת הלימודים האקדמית. הם יגיעו פעמים רבות לבית מרוהט באופן חלקי או מלא, ויצטרכו להעביר אליו רק את חפציהם האישיים.

כך נקבע מחיר ההובלה

ראינו, אם כן, שהובלות קטנות יכולות להיות זולות פי כמה מאשר אלה המאסיביות יותר. ועדיין, לא כולם יודעים כיצד נקבע תג המחיר המסוים על ההובלה המבוקשת. ובכן, ברוב המקרים נכנסים לתמונה זו מספר מאפיינים, הנוגעים לפריטים המועברים ולהובלה בכללותה.

כך, מספר הפריטים ומשקלם יגדירו, במידה רבה, את הציוד וכוח האדם שיוקצו למשימה, ולכן גם ישפיעו על המחיר. החברות בוודאי ישאלו על המרחק בין הערים או על הימצאות מעלית בהם- גורמים אלה קובעים את פשטות ההובלה, כשגם כאן מקרים מורכבים יותר יעלו ללקוח יותר כסף.

אז איך בוחרים?

כאשר מעוניינים בהובלות קטנות, רצוי לבחור אך ורק בחברות אשר מתמחות בתחום זה, ורצוי מספר רב של שנים. חיפוש פשוט במנוע חיפוש או באינדקס בעלי עסקים יכול לחשוף תוך שניות עשרות חברות הפועלות באזור מסוים. אין לזלזל בביקוש להובלות קטנות, ולכן מוקדם לסגור על תאריך מוקדם ככל האפשר.