הדפסת שיקים

מאמר זה פורסם ע"י retoohsgel, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

שיקים, בדומה לשטרות של כסף, הם בסך הכל ניירות מודפסים. המשמעות המיוחסת להם, כמו גם שלל הדרכים לבדל אותם מניירות אחרים, הם שקובעים את ההבדל. בשל כל אמצעי הזהירות הננקטים לשם שמירה מפני זיופים, נדמה כי הדפסת שיקים באופן עצמאי אינה ניתנת לביצוע, אך לא כך הוא הדבר.


לא סתם נייר

כל בית עסק שמכבד את עצמו משלם לספקים חיצוניים עבור שירותיהם או מוצריהם באמצעות שיקים. ככל שהעסק גדול יותר, כך כמות השיקים גדולה יותר, והמעקב אחריהם מסורבל יותר. כאשר בית העסק מפיק את השיקים בעצמו, הוא אינו תלוי בבית דפוס או בבנק, ואף נחסכת ממנו אחזקה של פנקסים המועדים לגניבות וזיופים. באופן זה, כאשר מתעורר צורך לשלם באמצעות שיק, מודפס זה האחרון בו במקום.


אפשר להיות בטוחים

כאשר בית דפוס אמון על הדפסת שיקים עבור בית העסק שלנו, עליו ליישם מספר הגנות על מנת להבטיח את השיקים. בין אמצעי ההגנה נמנים סוג הנייר, סוג הדיו וההדפס עצמו. ראשית, סיבי הנייר המשמשים להדפסה הם צבעוניים וקטנים, בדומה לאלו שמשמשים להנפקת שטרות של כסף או דרכונים. בנוסף, ניתן להשתמש בטכניקות ובטכנולוגיות המבטיחות כי זיוף של השיקים יהיה קשה עד בלתי אפשרי. כך למשל, שימוש בפיגמנטים מיוחדים המצויים ברשותם של בתי דפוס מסוימים בלבד, או הדפסת שיקים בדיו מגנטית.


ישנן גם שיטות שכמו לקוחות מסרטי ג'יימס בונד, ביניהן יצירה של הולוגרמות, שימוש בדיו הנראה רק באור אולטרא סגול, או החדרה של פיגמנט המותיר סימן בלתי ניתן להסרה בעת שנעשה נסיון להסירו.


שיק עם שיק

אחד היתרונות של הדפסת שיקים מוזמנים הוא האפשרות לעצב אותם, כך שהם מהווים גם מעין כרטיס ביקור של העסק. ניתן להשקיע בגרפיקה ועיצוב המשקף את הלך הרוח של העסק או להעביר מסר, ובעצם לתעל את ההוצאה לספקים השונים לכדי הכנסה עתידית. הדפסת שיקים דרך חברה חיצונית מאפשרת לבית העסק המזמין עיצוב גראפי ייחודי, הכולל אף את לוגו החברה, ומהווה מיתוג משנה התורם לשיווקו של העסק. בחברות מסוג זה, קיימת בדרך כלל מחלקה גראפית מפותחת, המתמחה בעיצוב מדויק ואיכותי העונה על כל צרכי הלקוח, הן אלו העכשוויים והן אלו העתידים להתעורר. בנוסף, חברות אלו מחויבות לסודיות ולבטיחות מקסימאליים כחלק מאמנת השירות שלהן, שכל פגיעה בה משמעה קריסה כלכלית.


הרגלים ישנים

אמצעי ההגנה הננקטים בבית דפוס המתמחה בתהליכי הדפסת שיקים, מקשים מאוד על זיופם, ועדיין, לרבים מאיתנו יש מחסום מנטאלי ורגשי בכל הנוגע לשימוש בשיקים שלא הוזמנו מן הבנק. כביכול, הבנק מהווה גב 'בטוח' יותר, בשל תפיסתו בתודעתנו כמוסד וותיק ואמין. עם זאת חשוב לזכור כי עד כה, מרבית השיקים שזויפו היו שיקים שהודפסו על ידי הבנק.