בחירת מקצוע בעזרת מכון מקצועי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אם יש משהו בחיים שהיה לי מאוד קשה לעשות, זה היה לבחור את המקצוע שלי. אחרי הצבא לא נסעתי, כמו כולם, לטיול ארוך בהודו או באוסטרליה, כי החיים גלגלו אותי לכמה חודשים בפראג. היום, כאשר עברו כבר הרבה שנים ואני חושבת על זה בדיעבד, כנראה שמאז ומעולם משהו ביבשת אירופה משך אותי, ולכן ברור שלא נסעתי לשם סתם. העניין הוא, שנסעתי וחזרתי, והייתי צריכה לבצע בחירת מקצוע, כי הרי אי אפשר לטייל כל החיים. תמיד קינאתי בכל אותם אנשים שיודעים מה הם רוצים לעשות כבר מגיל אפס, כמו כאלה שיודעים שהם רוצים להיות רופאים, או כאלה שבחירת המקצוע שלהם היא ברורה, כי ההורים שלהם החליטו שהם צריכים להיות מהנדסים. במקרה שלי, בחירת מקצוע זה היה סיוט, כי לא היה לי מושג במה אני טובה ומה אני יכולה לעשות.

בחירת מקצוע דורשת עזרה

בשלב מסוים, אחרי כל מיני ניסיונות שעשיתי ואחרי כל מיני מחשבות שהיו לי, החלטתי שאני רוצה לנסות לפנות לעזרה. לא ידעתי מה אני רוצה לעשות, והחלטתי שאם יש כל כך הרבה מקומות שמציעים לתת עזרה בנושא של בחירת מקצוע, אז למה שאני לא אשתמש בעזרה הזו? התחלתי לחפש אחרי כל מיני מוסדות וארגונים שמציעים לתת שירותי עזרה בבחירת מקצוע, וראיתי שיש מבחר מאוד גדול. ניסיתי לעשות כל מיני השוואות בין המוסדות השונים, ובסופו של דבר, בחרתי במוסד מסוים, והסתמכתי על חוות הדעת החיוביות שקראתי לגבי המוסד הזה באתרי האינטרנט השונים. הזמנתי לי תור באחד מהמכונים בישראל אשר מציעים לתת שירות בנושא של בחירת מקצוע, והייתי כולי תקווה שזה יהיה מה שיעזור לי להחליט, כי הרגשתי שלבד כבר אין לי סיכוי.

לבחור נכון

עשיתי מבחנים שונים במכון שאליו פניתי לקבלת עזרה בבחירת מקצוע, והמבחנים היו מאוד מעניינים. המטרה שלהם הייתה, כמובן, לבחון את הנטיות שלי, ומאוחר יותר היו לי גם כמה ראיונות עם אנשים מעניינים. אחרי כל התהליך הזה התקיימה עבורי פגישה שבה פרסו בפני את הנתונים שנאספו והועבדו מכל המבחנים והראיונות שלי, ונתנו לי כמה וכמה אפשרויות של מקצועות שיכולים להתאים לי. ככה למדתי שהנטייה האמיתית שלי היא כתיבה, ולמרות שאולי הייתי רוצה לראות את עצמי בתור רופאה ומנהלת בית חולים, אני למעשה אישה ששייכת למקום של מאחורי הקלעים, כי שם אני עושה את העבודה שלי הכי טוב.