להיות בהריון ראשון

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אם יש משהו באמת נפלא בחייה של אישה, ואם יש משהו שהוא באמת מקסים ומיוחד, זו תקופת ההיריון. זה נכון שלא כל אישה צריכה ללדת, והאמת היא, שגם לא כל אישה רוצה לעשות את זה, אבל מי שכן עושה את לא מתחרטת. מעבר לעובדה שילדים זו שמחה ואין משהו יותר מתוק בעולם מאשר ילד שבה ומחבק, האמת היא, שגם תקופת הריון זה משהו מיוחד שאין דומה לו בעולם. היו לי כמה שנים שבהן היו לי הרבה פחדים להיכנס להריון, כי הרגשתי שאני לא מוכנה לכך וגם לא רוצה בזה, וכנראה גם שזה מה שגרם לעובדה שהתחילו אצלי בעיות שונות של פוריות. מדהים לגלות איך הגוף מגיב לרגשות ולמחשבות שלנו, כי בתקופה שבה התחלתי לחשוב על כך שאני כן מוכנה לילדים והריון, נכנסתי בקלות מאוד להריון.

הריון ראשון

הריון ראשון זה משהו באמת מרגש בחיים, אולי בגלל לא יודעים לגמרי למה לצפות. זה נכון שהיום יש הרבה מאוד פורומים שונים ומקומות שבהם אפשר לקרוא על כל שבוע הריון ועל כל ההתפתחות של העובר בכל רגע, אך עדיין יש חלק שהוא נסתר. אני זוכרת שבהריון הראשון שלי מצד אחד ידעתי בדיוק מה קורה ומה עתיד לקרות, כי קראתי כל מה שאפשר על הריון ולידה, אך מצד שני, לא באמת יכולתי לראות את הילדה המקסימה שגדלה לי בבטן. הדהימה אותי המחשבה שאני יוצרת חיים, והייתי כל הזמן בסוג של תחושה קדושה כזו, כי אין משהו נשגב יותר בחיים מאשר ליצור חיים למישהו אחר. אני חושבת באמת ובתמים שזו מתנה נפלאה שקיבלנו, אנחנו הנשים.

ללדת בכיף

אם יש משהו מלחיץ בתקופת הריון, זו הלידה. אי אפשר לדעת מה יקרה עד שזה באמת קורה, ואי אפשר לדעת איך הדברים יסתיימו. זה נכון שאפשר לעשות המון הכנות והמון קורסים שונים, אבל ללדת באמת ה משהו שאי אפשר לתאר במילים. הלחץ שלי מהלידה רק הלך וגדל, כמובן, ככל שהיא התקרבה, ואם מישהו היה אומר לי שאני גם אצליח ליהנות מחלקים מסוימים של הלידה, הייתי צוחקת לו בפנים. הלידה של הבת הגדולה שלי אומנם הייתה קשה ומפחידה, כי לא ידעתי למה לצפות, אך מצד שני, הרגשתי גם תחושה אדירה של הקלה וכן נהניתי מעט. בסופו של דבר, העובדה שהריון מסתיים עם ילדה שאני חובקת בזרועותיי, זו מתנה אדירה.