יש לי סוכרת

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

יש הרבה דברים בחיים שעברתי והיה לי לא מאוד פשוט להתמודד איתם, כי כנראה שככה זה בחיים, אבל שום דבר לא היה קשה כמו היום שבו אמרו לי שאני חולת סוכרת. היום, כאשר אני חושבת על כך בדיעבד, אולי הייתי צריכה לצפות לזה, או לפחות לא להיות כל כך מופתעת, שכן יש לי את המחלה הזו במשפחה, וידעו שסוכרת זה אחת המחלות התורשתיות שקיימות. העניין הוא, שסבא לי היה חולה סוכרת, ותמיד הייתה לי תקווה שהמחלה לא תעבור אלי, אך מובן שהיא כן עברה.

התמודדות עם סוכרת

רופאת המשפחה שלי הודיעה לי שאני חולה ולא לגמרי ידעתי מה לעשות עם המידע הזה, כי ברגע ששמעתי על כך הרגשתי מאוד טוב מבחינה פיזית. יחד עם זאת, היה לי ברור שאני לא יכולה להתעלם מהעובדה שאני חולה, והיה לי ברור שאני צריכה לעשות כמה שינויים חשובים ומשמעותיים בחיים שלי. לקחתי מקופת החולים שלי את כל המידע שהם יכלו לתת לי על מחלת הסוכרת, ומעבר לכך, התחלתי לקרוא באינטרנט הרבה מאוד מידע על הנושא. גיליתי הרבה מאוד אתרים באינטרנט שעוסקים בתחום של סוכרת, והיה לי כיף לגלות שאני לא לבד. התחלתי לקרוא גם בפורומים השונים וגם בכל מיני אתרים של עצות וכדומה, כי רציתי להבין מה בדיוק עלי לעשות על מנת שאצליח לחיות בצורה תקינה עם המחלה הזו. מובן שהאתגר הגדול של חולי סוכרת הוא להצליח לשמור על רמת הסוכר בדם בצורה מאוזנת, וזה אתגר מאוד לא פשוט, אך הייתי נחושה בדעתי לעמוד בו בהצלחה.

דואגת לעצמי

התחלתי לאכול רק את מה שמותר לחולי סוכרת לאכול, וכמו כן, עשיתי מנוי לבריכה. היה לי ברור שפעילות גופנית תעשה רק טוב לגוף שלי וגם לנשמה, כך שהחלטתי להתחיל לשחות לפחות שלוש פעמים בכל שבוע. היום כבר עבר הרבה זמן מאז שאני יודעת שיש לי סוכרת, והאמת היא, שאני מצליחה לשמור על הרמות התקינות של הסוכר בדם שלי בצורה טובה, ומבלי להזריק לעצמי אינסולין בכלל. אני פעילה מאוד בכמה פורומים שקשורים לנושא, כי אני חושבת שמה שאדם צריך לקבל כשאומרים לו שהוא חולה בסוכרת, זה לפני הכול תמיכה רגשית והכוונה. ההכוונה הטובה היא חשובה מאוד, ולכן יש כל כך הרבה מידע בנושא של סוכרת, הן בקופות החולים השונות והן באתרי האינטרנט הרבים אשר קשורים לנושא זה.