סיגריה אלקטרונית משנה את חיי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

זה מאוד לא פשוט להחליט שאנחנו רוצים להפסיק לעשן, וזה מדהים שזה משהו שאנחנו כן צריכים להחליט אותו. הכוונה היא, שכאשר אני התחלתי לעשן, אני לא זוכרת שקיבלתי החלטה ש'היום אני הולכת להתחיל לעשן', ויחד עם זאת, כשאדם רוצה להפסיק לעשן, הוא כן צריך לקבל את ההחלטה הזו במודע. בשנים האחרונות גם המעשנים הכי כבדים לא ומושבעים לא יכולים להתעלם מהעבודה שיש כל כך הרבה פרסומות ושטיפת מוח לגבי העובדה שכולנו חייבים להפסיק לעשן, וכנראה שבגלל זה, או ליתר דיוק בזכות זה, גם אני נכנסתי לאמביציה בעניין. סיגריה אלקטרונית הייתה נראית לי כמו אביזר שיוכל לעזור לי לעשות את הצעדים הראשונים והכול כך חשובים לקראת הפסקת העישון, ולכן החלטתי לנסות אותה.

למה דווקא סיגריה אלקטרונית

אדם שמעשן בכמויות שאני עישנתי, כלומר בכמויות של בערך שתי קופסאות ליום, לא יכול לדמיין את החיים שלו ללא סיגריות, וזאת למרות הרצון להפסיק לעשן. מה שכל כך מצא חן בעיני בסיגריה האלקטרונית, היה העובדה שאני לא באמת חייבת להפסיק בבת אחת את ההרגל הזה של שנים. מעבר לכך, סיגריה אלקטרונית מאפשרת למעשן להמשיך להחזיק את הצעצוע שלו בין האצבעות, וחשוב לא פחות, סיגריה אלקטרונית מאפשרת למעשן להמשיך לנשוף עשן כזה או אחר מהפה שלו. אלה היו בדיוק שני הדברים שלא יכולתי לחשוב על לחיות בלעדיהם, ולכן הצעד היחיד שהייתי מוכנה להתחייב אליו, היה לנסות את הסיגריה האלקטרונית.

חיים חדשים

קניתי לי סיגריה אלקטרונית, ולא הצהרתי שום דבר, לא בפני עצמי ולא בפני אחרים. בהרבה מאוד פעמים אחרות שבהן הצהרתי על כך שיש לי כוונה להפסיק לעשן, לא עמדתי בכך, והכישלון רק מנע ממני לנסות שוב במשך תקופות ארוכות. מהסיבה הזו, כאשר קניתי את הסיגריה האלקטרונית, לא סיפרתי לכך לאף אחד, ופשוט ניסיתי כדי לראות במה דברים אמורים. למרות שאני לא מאמינה בקסמים, ולמרות שידעתי שלהפסיק לעשן זה עניין של מלחמה לא קטנה, גיליתי אחרי שבוע שבעזרת הסיגריה האלקטרונית אני מעשנת הרבה פחות סיגריות רגילות ביום. הדבר הזה עודד אותי והראה לי שאם אני יכולה לרדת מכמות של 40 סיגריות ביום לכמות של 4 או 5 סיגריות ביום, אז כנראה שאני יכולה להיפרד מהן לחלוטין. כעבור כמה שבועות עם הסיגריות האלקטרוניות החלטתי לזרוק לחלוטין את הסיגריות מחיי, האלקטרוניות והרגילות, ומאז ועד היום אני לא מעשנת.