החדשנות שמציג מחשב מסך מגע

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אינטרנט ומחשבים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מרתק לראות כיצד האבולוציה של המחשב מדגישה את הרצון של המפתחים ליצור אפשרויות עבודה נוחות וחדשניות יותר. בין אם מדובר במשתמשים רגילים ובין אם מדובר במשתמשים כבדים הרי שמחשב מסך מגע הוא מוצר חדשני שיוצר צורת עבודה אחרת.


לוותר על העכבר והמקלדת

אנו לוקחים את העכבר ואת המקלדת כדברים מובנים מאליהם ולעתים לא ממש רואים כיצד אפשר לעבוד בלעדיהם. אך נראה כי מפתחים מוכשרים עושים את עבודת החשיבה עבורנו ויוצרים אפשרויות עבודה מתקדמות יותר המציגות נוחות רבה. בפיתוח של מחשב מסך מגע ניתן לראות מיד כיצד נעשתה מחשבה רבה לגבי אפשרות אמיתית לוויתור על המקלדת והעכבר ולגבי שימוש קל ונוח בכלי חכם שבנוסף למראה המרשים שלו הוא גם חוסך מקום ומאפשר עבודה במקומות רבים.


הפעולות שמוכרות מהמחשב הרגיל, ועוד אחרות

למחשב מסך מגע יש פונקציות מיוחדות הנתמכות ע'י מסך המולטי טאצ’ שלו. אך חשוב לזכור שבסופו של דבר מדובר במחשב המתבסס על הצרכים המוכרים של כל משתמש כך שניתן לעשות איתו את הדברים שהתרגלנו לעשות במחשב הרגיל. העבודה במחשב מסך מגע מושתתת על שימוש בממשק מיוחד שכל עוד מדובר בדגם איכותי הרי שגם אנשים מבוגרים וגם ילדים יכולים למצוא אותו נוח מאוד לשימוש וכזה המאפשר פונקציות הפעלה ויצירה רבות כמו גלישה באינטרנט, הנאה ממולטימדיה ואף ציור.


עמידה על רמת התצוגה של מסך מחשב מגע

מאחר וכאמור אנו מדברים על מחשב הרי שיש לבחון את רמת הביצועים והתצוגה של מסך מחשב מגע ממש כפי שבודקים את יכולותיו של מחשב רגיל. התייחסות למפרט הטכני של מחשב זה יכולה להדגיש לנו האם מדובר בנתונים איכותיים שיתרמו לעבודה שוטפת ולתצוגה מרשימה. התקנת מסך מט במחשב מסך מגע ושילוב רזולוציה גבוהה יתרמו לכך שניתן יהיה לעבוד עם תוכנות גראפיות בצורה ברורה וכמובן גם לצפות בסרטים באיכות גבוהה מבלי לחשוש מתנאי התאורה השונים או מהשתקפויות מרגיזות.


בודקים היטב את איכות ממשק המגע

למחשב מסך מגע יכולה להיות נקודה בעייתית מאוד אם השליטה על הפונקציות השונות אינה חלקה. בל נשכח כי הרעיון של עבודה באמצעות מגע אינו אמור להיות גימיק חלילה אלא אפשרות אמיתית שבאמת תמנע שימוש בעכבר ובמקלדת. לכן יש לבדוק האם המסך מגיב במהירות ובדייקנות לתנועות האצבע (או לאלמנטים אחרים של הצבעה) ובנוסף לעמוד על האפשרות לכייל את המכשיר בכדי לקבל תוצאות גבוהות יותר. כך ניתן ליהנות ממחשב מסך מגע איכותי שמספק הנאה רבה בכל רגע של עבודה איתו.