אחסון אתר

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אינטרנט ומחשבים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אחסון אתר הוא אחד הפעולות שיש לבצע בתהליך הקמת אתר אינטרנט. המשמעות של אחסון אתר היא 'השמת' האתר על שרתי אחסון המהווים מעין מחסן לשמירת נתונים. חברות אחסון אתרים בארץ ובחו'ל מציעות שירותים מיוחדים ללקוחות המעוניינים לשמור את האתרים שלהם ומעניקות בנוסף לשטח האחסון שירות לקוחות. נכון להיום בעלי אתרים יכולים לבחור בין חברת אחסון אתרים בארץ או חברת אחסון אתרים בחו'ל.

אחסון אתר ללא הגבלה

לרשות בעלי האתרים עומדות אופציות מגוונות לרכישת שטחי אחסון לאתר ולקבלת שירותים מחברות האחסון השונות. אחת האופציות המוצעות היום היא אופציה של חבילת אחסון ללא הגבלה. המשמעות של חבילה זו היא אחסון של מספר אתרים תחת אותו שטח אחסון ותחת דומיינים נפרדים. אחסון אתר בשיטת אחסון אתרים ללא הגבלה הוא אחסון של דומיינים ללא הגבלה כמו גם שטח אחסון ותעבורה של נתונים ללא הגבלה.

בחירת חברה לאחסון אתרים

אחסון אתר מבוצע באמצעות חברה המתמחה במתן שירותים לאחסון אתרים. בחירה של חברה לאחסון אתרים צריכה להיות מבוצעת בהתאם לצרכים ולאופי האתר כמו סוג המשתמשים בו (משתמשים ישראליים או משתמשים מחו'ל), שטח האחסון המבוקש ורמת השירות הנדרשת. חברה המספקת אחסון אתר יכולה להיות חברה ישראלית או חברה מחו'ל. לכל חברה היתרונות והחסרונות שלה. בין אם החברה המספקת את שירותי האחסון היא מחו'ל או מהארץ, אחד הנושאים החשובים שיש לבדוק לפני הזמנת השירותים בחברה הוא האמינות, הוותק והניסיון של החברה.

חשיבות הזמינות

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירה של חברת אחסון אתר היא הזמינות שהיא מספקת לאתר האינטרנט. זמינות אתר האינטרנט היא חשובה במיוחד לאתר אינטרנט והזמינות משפיעה לרוב על היעילות של האתר ותוצאותיו. חברת אחסון אתר המספקת זמינות גבוהה היא חברה מקצועית וחיובית אשר יכולה לתמוך משמעותית בתוצאות של האתר.

אחסון אתר בחינם

חברות אחסון אתרים שונות בארץ ובעולם מציעות שירותי אחסון אתרים בחינם. דוגמאות לחברות כאלו הן חברת גוגל סייטס, חברת בלוגר, חברת וורדפרס ועוד. הבחירה בחברת אחסון אתרים המעניקה שירותים בחינם חייבת להיות מבוצעת בהתאם לפרמטרים מסוימים על מנת להבטיח את איכות האחסון ואיכות השירותים הניתנים על ידי החברה. חברות ישראליות רבות המעניקות שירותי אחסון אתר בחינם אינן מעניקות את שירות הלקוחות הראוי ולכן נחשבות כלא משתלמות.

לפני בחירת חברת אחסון אתר חינמית יש לוודא שהחברה מאפשרת לעשות שימוש בדומיין עצמאי, להגדיר את הכותרת של הדף באופן בלעדי ועוד.