מה הם שתלים דנטליים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ישראלים רבים מתעניינים בנושא של השתלות שיניים מדי שנה מבלי להכיר לעומק את השתלים עצמם שמהווים חלק גדול בכל השתלה מוצלחת. אין ספק לרופא איכותי שמבצע השתלות כבר שנים רבות יש את המיומנות ואת הניסיון להבטיח השתלה מוצלחת, אך ללא שתלים איכותיים הוא יתקשה להבטיח תוצאות המציגות נוחות וחיים תקינים לכל מטופל.


שתלים דנטליים הם סוג של ברגים בצורת גליל שמוחדרים על ידי טיפול רפואי מקצועי אל עצם הלסת. כל הרעיון הוא שהשתלים משמשים כמעין בסיס חזק לשחזור מבנה השן מעליהם. שתלים איכותיים יהיו מיוצרים מטיטניום והעיבוד שלהם יתבצע על ידי מכונות של 'עיבוד שבבי ממוחשב' בכדי להגיע לרמת דיוק התואמת בשלמות את הצורה הסופית שמתאימה לחלל הפה ולמיקום השן.


פנו לחיוך פלוס מרפאות שיניים
לטיפול מושלם ומקצועי

צורת העבודה חשובה לתוצאת ההשתלה


נושא עיבוד השתל וההכנה של מקום ההחדרה שלו הם חשובים מאוד בכדי ליצור תהליך איכותי וליצור מגע טוב יותר עם העצם. אלו המגיעים להשתלות שונות צריכים להכיר את הנתונים השונים לגבי שתלים דנטליים בכדי לראות כיצד הם מסייעים לעצמם בזמן שהם מחפשים את המקום הטוב ביותר לעבור בו השתלה. חשוב להבין שעבודה מקצועית המשלבת שתלים איכותיים תגדיל את סיכויי הצלחת ההשתלה.


ראוי להדגיש כי למעט מקרים חריגים הרי שניתן לראות כיצד לאורך כ-40 שנה משמשים שתלים איכותיים להשתלה מקצועית שמבטיחה למטופל איכות חיים גבוהה יותר בעתיד. אך בכדי להימנע מסיכונים מיותרים ובכדי לראות כיצד כל אחד מאתנו יכול ליהנות מכך שהוא נכנס לסטטיסטיקה המרשימה של 95% הצלחה ויותר, חשוב מאוד להכיר את כל האלמנטים שקשורים לטיפול שלנו, כמו השתלים למשל.
טיפול מקצועי ואמין במרפאת Udental בהרצליה.


כמה זה יכול לעלות לנו


כולנו יודעים שטיפולי שיניים מעולם לא היו כאלו שקל לעמוד בהוצאות הכספיות שהם מציגים. לכן גם בנושא של שתלים דנטליים יש להכיר את העלויות השונות בכדי לראות כיצד אפשר ליהנות מהשתלה איכותית שאליה נתכונן בהתאם מבחינה כספית. חשוב שנעשה סדר בעלויות השונות בכדי שכל אחד יוכל להבין את המחיר הסופי שהוא משלם על השתלת שתל איכותי.


שתלים דנטליים טובים עולים בין 3,000-4,000 ₪. אך כאן מדובר רק בשתל ובהליך הכירורגי שמבצע הרופא. אם ציינו בתחילה שהשתל הוא רק בסיס לשחזור השן הרי חשוב שנסביר כי מכאן והלאה גובה רופא השיניים כסף על עבודות השחזור. סוג הכתר, מיקומו הסופי בחלל הפה והיקף העבודה שיש לבצע עליו הם אלו שמתווספים לעלות השתל ומציגים מחיר כולל של כ-8,500 ₪ בימינו.