לוח שידורים של ערוצים מסחריים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה פנאי ובידור, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

העידן בו אנחנו חיים מספק לנו אינספור אפשרויות תרבותיות. את הביטוי הטוב ביותר לכך אפשר לראות דווקא דרך אמצעי המדיה המצליח בעולם: הטלוויזיה. חובבי סרטים, סדרות, אירועי ספורט, תכניות דוקומנטריות, קומדיות, דרמות, מתח וריאליטי יכולים למצוא בכל רגע נתון עשרות תכנים איכותיים הנמצאים במרחק לחיצת כפתור. אך מצד שני, העושר הזה דווקא יכול לבלבל את מי שאינו בקיא בתחום. מבט פשוט על לוח שידורים לדוגמא מצביע על עשרות ערוצים שונים, אשר חלקם משדרים 24 שעות ביממה. מלבד הערוצים הישראליים ישנם גם לא מעט ערוצים זרים, אשר גם רשימת התכניות שלהם מופיע במסגרת לוח שידורים. אז כיצד עושים סדר באותו לוח שידורים, קוראים אותו בצורה הנכונה ומאתרים מבין כל התכנים את השידור הרצוי?

לוח שידורים של ערוצים מסחריים

הדרך המומלצת להתמצא בלוח השידורים היא לבצע פילוח על פי קטגוריות. הסוג הראשון של התכנים המופיעים בתוך לוח שידורים שייכים לערוצים המסחריים - ערוץ 2 וערוץ 10. ערוצים אלו נקלטים בכל בית בישראל, גם ללא ממיר, וזו אחת הסיבות לכך שהם גם הפופולאריים ביותר. בשנים הקרובות מצב זה עשוי להשתנות כתוצאה מהחלפת שיטת הרגולציה, אך כיום ערוץ 2 וערוץ 10 זוכים לנתוני צפייה גבוהים באופן משמעותי. גם במסגרת לוח שידורים ניתן לזהות את התכנים של ערוץ 2 וערוץ 10 ולעקוב אחר התכניות. ניתן לראות כי בדרך כלל ישנן שעות קבועות בשני הערוצים עבור שידורי חדשות, לעומת שעות הערב המאוחרות בהן משודרות התכניות המרכזיות. לעומת זאת, הבוקר מוקדש לתכניות לייף סטייל, שידורים חוזרים ותכנים לימודיים.

כל סוגי הסרטים במספר ערוצים

קטגוריה שנייה המופיעה במסגרת לוח שידורים שייכת לערוצי הסרטים. חברות התקשורת בישראל מפעילות מספר ערוצים סרטים, כאשר ההבדלים ביניהם הם בסוג הז'אנר. חובבי סרטי אקשן יכולים למצוא ערוץ המיועד רק לסרטים מן הסוג הזה, וכך גם חובבי קומדיות וחובבי דרמה. בתוך לוח שידורים מופיעים לא רק שמות הסרטים, אלא גם תקציר קצר, שמות השחקנים המרכזיים, שם הבמאי ושנת הפקת הסרט. פרטים אלו יכולים לעזור לצופה לבחור האם לצפות בסרט, להזמין אותו לצפייה או להקליט אותו לצפייה דחויה.

עוקבים אחרי הסדרה האהובה

קטגוריה שלישית ובולטת בתוך כל לוח שידורים היא של ערוצי הסדרות. גם כאן ניתן למצוא פילוח בין סדרות על פי ז'אנר, כאשר בכל ערוץ ישנה מידה מסוימת של שילוב בין סדרות מקומיות לסדרות מחו’ל. בניגוד לערוצי הסרטים, תקצירי הסדרות בדרך כלל יכילו את הפרטים הספציפיים על הפרק המשודר ולא תקציר כללי. בהקשר של לוח שידורים עשויים ערוצי הסדרות להפתיע את הצופה, בין אם בגלל עונה חדשה של סדרה שהוא אוהב או פשוט שידור ראשון של סדרה מוצלחת אחרת.