קורסים בתחום הרכב

מאמר זה פורסם ע"י snunitcontent, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אם אתם נמצאים בשלב בחיים שבו אתם מחפשים מקצוע שיאפשר לכם להתפרנס בכבוד, ואם אתם מחוברים לעולם הרכב ואוהבים אותו,
הנה מספר קורסים ששווה לכם לשקול להירשם אליהם.

קורס קצין בטיחות בתעבורה הוא קורס אשר מכשיר את בוגריו לנהל את תחום הבטיחות בכל מה שקשור להדרכת נהגים, אכיפת נהלים, מכונאות רכב ועוד. זהו קורס אשר מיועד לבעלי מקצוע בתחום מכונאות הרכב סוג 2 ומעלה, שיש להם רשיון נהיגה 03 תקף.

תכנית הלימודים בקורס כוללת נושאים רבים כמו מבוא טכני להכרת ברכב, שמאות רכב, תאונות דרכים וחקירת הסיבות להן, הדרכת נהגים, דיני תעבורה, מצבי חירום ועוד.

קציני בטיחות בתעבורה מועסקים בחברות וארגונים גדולים שיש בהם מספר רב של נהגים, וזאת עפ'י חוק. תפקידם הוא לקבוע ולהפעיל את נהלי הבטיחות בכל הקשור לפעולת כלי הרכב והנהגים במקום העבודה, לפקח על תקינות כלי הרכב, לדאוג להסדרת נושאי הבטיחות בתחום החברה או המפעל, לחקור את התאונות אשר מתרחשות ולהסיק מסקנות ע'מ למנוע תאונות נוספות בעתיד, לקיים פעולות חינוך והסברה ותדרוך לנהגים בחברה ובארגון.

קורס נוסף בתחום הרכב שעשוי לעניין אתכם הוא קורס מתקין מערכות לרכב. זהו קורס שהתלמידים בו מתמחים בכל הנוגע לתחום אביזרי החשמל והמערכות השונות. הוא מיועד למתקינים ובעלי מקצוע בתחומי הרכב והחשמל שמעוניינים לרכוש התמחות חדשה. ההתמחות תאפשר להם לרכוש ידע בנושאים כמו התקנה של מערכות שמע והגברה, טלויזיות, מכשירי DVD, מערכות ניווט, מיזוג אוויר מתקדם ועוד.

מקצוע זה הוא מקצוע נדרש מאד בתעשיית הרכב, שדורש גם ידע טכני מעשי וגם ידע תיאורטי שמאפשר לעובדים במקצוע לספק שירותים של ייעוץ והדרכה ללקוחות בתחומי האלקטרוניקה והמערכות המתקדמות. במסגרת הקורס נלמדים נושאים כמו יסודות באלקטרוניקה וחשמל, אזעקות ומנגנוני הגנה, מיזוג אוויר ומערכות רכב, שרטוט חשמלי, מערכות מיגון ועוד. הקורס נמשך בד'כ סביב כ- 100 שעות לימוד אקדמיות במשך מספר חודשים ומועבר במכללות שונות ברחבי הארץ.

קורס אחר בתחום הרכב שמיועד לבעלי נסיון ולמכונאי רכב בעלי הסמכה מסוג 3 הוא קורס הסמכה לניהול מוסך, שמכשיר אנשים מהתחום בעלי ידע ונסיון לתפקיד בכיר של ניהול מוסך. הלימודים כוללים נושאים כמו בטיחות וגהות למוסכים, איתור תקלות וטיפול בהן, דיאגנוסטיקה ועוד.