מהו מומחה לשיקום הפה

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מומחה לשיקום הפה הינו רופא שיניים אשר התמחה בתחום של שיחזור שיניים טבעיות, הנועדו גם לשפר את התפקוד של הפה וגם לשמור על רמה אסתטית גבוהה. מומחה לשיקום הפה יעסוק בדרך כלל בהשלמה של שיניים חסרות, בעיות של סגר שיניים והפרעות בתפקוד של פרקי הלסת.


הכשרתו של מומחה לשיקום הפה

מומחה
בשונה מרופא שיניים, מומחה לשיקום הפה הינו למעשה כמו אדריכל של מערכת השיניים, הפה והלסת. מומחה לשיקום הפה ינצח למעשה על כל פעולת השיחזור והשיקום, בין אם באמצעות השתלה של שיניים, התאמה של גשר, או הפנייה אל רופא שיניים לצורך סתימת חורים או טיפולי שורש, וכן טיפולים אורתודנטים ליישור השיניים. המטרה הסופית של מומחה לשיקום הפה הינה ליצור מצב המשלב בין אסתטיקת הפה והשן לבין בריאותה, באמצעים שונים ומתקדמים, ביניהם, שתלים.
חשוב לציין, כי לא כל רופא שיניים הינו מומחה בתחום שיקום הפה. רק רופא שיניים אשר עבר השתלמות מקצועית נוספת בתחום שיקום הפה, רשאי לעסוק בתחום זה. מומחה שיקום הפה חייב לעבור את לימודי ההמשך, על מנת לקבלת תעודת הסמכה ממשרד הבריאות לעסוק בתחומי שיקום הפה.תחומי ההתמחות של מומחה שיקום הפה


ההתמחות הרפואית המקצועית של מומחה לשיקום הפה הינה לדאוג כי כל מערכת השיניים, הפה והלסת יהיו בריאים, חזקים, וכן, אסתטיים. מבין תפקידו של מומחה לשיקום הפה, ניתן למנות:
• טיפול שיניים רפואי על מנת לשפר את תפקודם של השיניים ואת המראה האסתטי שלהן
• התאמה של שתלים או של שיניים תותבות, וזאת בשילוב עם טיפול אצל כירורג פה ולסת
• טיפול בחריקת שיניים
• טיפול בחוסר של שיניים
• שחזור של שיניים
מומחה של שיקום הפה הינו רופא שיניים מומחה אשר רשאי לעסוק בכל הקשור לשחזור של שיניים, החל מטיפולים כללים של כתרים או סתימות, ועד לטיפולים מורכבים יותר כמו השלמה של שיניים. מטרתו של מומחה לשיקום הפה הינו ליצור מצב בריא ואסתטי המאפשר תפקוד נכון של הפה ותפקוד נכון של מערכות הלעיסה. תוכנית טיפולי שיקום הפה הינה תוכנית אינדיבידואלית, המותאמת באופן אישי לכל אחד ואחת מן המטופלים, תוך שימוש באמצעים המתקדמים ביותר בתחומי רפואת השיניים ושיקום הפה, על מנת להגיע לכדי תוצאות מוצלחות, הן מבחינה רפואית-בריאותית והן מבחינה אסתטית.