טיפים להשכרת רכב

מאמר זה פורסם ע"י ymyn, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

טיפים להשכרת רכב


בין אם הנכם מעוניינים לשכור רכב בארץ ובין אם הנכם מעוניינים לשכור רכב בחו'ל, ישנם מספר דגשים חשובים עליכם לבחון בבואכם לשכור רכב. בשנים האחרונות השכרת רכב נהייתה משימה קלה יחסית לעבר, כמעט לכל חברה להשכרת רכב המכבדת את עצמה יש אתר אינטרנט בו ניתן לראות את מגוון הרכבים המוצע, תנאי ההשכרה, מחירים, מבצעים וכו’ ובו ניתן לבצע הזמנה. דרך נוספת היא ליצור קשר טלפוני עם מרכז ההזמנות והדרך הישנה: לגשת פיזית למשרדי ההשכרה, אם כי דרך זו פחות מומלצת מאחר ולא תמיד ישנו בסניף את סוג הרכב או הקטגוריה אותה הנכם מעוניינים לשכור ולעתים המחיר בסניף גבוה יותר מהמחיר באינטרנט או בטלפון.


בעת השכרת רכב חשוב לשים לב למספר דברים:

 1. 1.
  לברר מה כולל מחיר ההשכרה והאם אין תוספות תשלום למשל: מיסים מקומיים, תוספת מחיר לכסא תינוק, GPS, מיסי נמל תעופה וכו’.
 2. 2.
  לברר מה הגבלת הק'מ, לעתים ניתן לבקש תוספת של ק'מ ללא תשלום.
 3. 3.
  אמצעי תשלום - רוב החברות דורשות תשלום בכרטיס אשראי, במידה וההשכרה היא לחו'ל חשוב הדרישה היא לכרטיס אשראי בינלאומי, ולעתים יש צורך בכרטיס אשראי גם כערבון למקרה שתידרש תשלום השתתפות עצמית או קנסות.
 4. 4.
  מה ותק הנהיגה הנדרש - רוב החברות דורשות ותק נהיגה של שנה לפחות וברוב החברות יש מגבלת גיל מינימלי של הנהג.
 5. 5.
  נהג נוסף - לעתים מחיר ההשכרה כולל נהג נוסף ולעתים נדרש תשלום בגין הוספת נהג נוסף, חשוב לברר מראש.
 6. 6.
  ביטוח רכב - לעתים המחיר אולי נמוך ומפתה אך אינו כולל את כל הביטוחים הנדרשים, רצוי לא לחסוך ולרכוש גם כיסוי ביטוחי מקיף ואפילו לברר אפשרות לביטול השתתפות עצמית במקרים של תאונה או נזק.
 7. 7.
  סוג הגיר - במדינות מסויימות, למשל בארה'ב, רוב הרכבים המושכרים הינם בעלי גיר אוטומט. באירופה הרכבים מושכרים לרוב עם גיר ידני, אם ברצונכם לשכור רכב אוטומט עליכם לברר האם ישנה אפשרות ולהזמין כזה מראש.
 8. 8.
  מזגן ברכב - כיום, ברוב הרכבים ישנו מזגן אך חשוב לוודא מאחר ועדיין ישנם מקומות בהם משכירים רכבים ללא מזגן.
 9. 9.
  בירור שעות פתיחת תחנות ההשכרה - אם הנכם שוכרים רכב בחו'ל, חשוב לברר האם בעת נחיתתכם תחנת ההשכרה פתוחה, שלא יווצר מצב בו תנחתו ותיאלצו להמתין שעות רבות עד לפתיחת התחנה.בעת קבלת הרכב, חשוב לבחון היטב את הרכב ולראות האם ישנן פגיעות, דפיקות, שריטות ולדאוג שיסומנו בטופס ההשכרה, כך שלא תידרשו לשלם עבורן בעת החזרת הרכב. חשוב לברר את תקינות הרכב ומערכותיו. יש לברר מהו מספר הטלפון אליו ניתן להתקשר במקרים של תאונה או שנתקעתם עם הרכב בדרך. וכן כדאי לבקש מפה.


והכי חשוב סעו בזהירות.