סיגריה חשמלית לבת שלי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

לראות את הבת היפה שלי מעשנת כל יום במשך יותר מ15 שנה, זה משהו ששבר לי את הלב ולא ידעתי מה אני יכולה לעשות. הדבר הכי גרוע, היה שגם אני עישנתי במשך שנים ארוכות, ומהניסיון שלי ידעתי שעד שהרצון להפסיק לעשן לא יגיע ממנה, לאיש אין מה לעשות בנידון. בכל אותן הפעמים שלא הצלחתי להתאפק ודיברתי איתה על הנושא, ראיתי כיצד היא מתגוננת ולא מרגישה בנוח, ולכן ביום שהחלטתי לקנות לה סיגריה חשמלית חששתי שאני עושה טעות. אומנם זה נכון שלי באופן אישי היה נראה כאילו הסיגריה החשמלית יכולה לעזור לאנשים להפסיק לעשן, אך מי אני שאקנה לבת שלי דבר כזה? הרי זו היא שצריכה להפסיק לעשן

סיגריה חשמלית בפיה של ביתי

יום אחד, בעודי חושבת האם אני יכולה לקנות לה סיגריה חשמלית או לא, אני רואה אחרי האוכל מוציאה מהתיק שלה סיגריה חשמלית ומתחילה לעשן אותה. הייתי מאוד נרגשת לראות את זה, כי זו הייתה נראית לי כמו הצהרת כוונות חשובה ביותר, אך כדי לא להלחיץ אותה ולא להתערב בעניינים שלה, העדפתי לא לומר דבר. ממה שאני קראתי עודות הסיגריה החשמלית, היא אמורה לגרום למעשן להמשיך לעשן, אבל להוריד את הכמויות מאוד, וכמו כן, לעיתים היא מחליפה לגמרי את הסיגריות הרגילות. הסיגריה החשמלית הייתה נראית לי, מהצד, בתור המצאה ממש גאונית, כי היא מספקת למעשן את שני הדברים שבלעדיהם הוא חושב שאינו יכול לחיות. המעשנים לרוב מדברים על כך שהם צריכים להחזיק את הסיגריה בין האצבעות שלהם, ועל כך שהם נהנים מזה שיוצא להם עשן מהפה. את שני הדברים האלה ראיתי את הבת שלי מקבלת בעזרת הסיגריה החשמלית, ולכן ידעתי שפניה מועדות לטוב.

אין יותר סיגריות

אחרי כמה שבועות, יצאתי שוב לאכול עם הבת שלי, והפעם אחרי האוכל היא גם לא הוציאה סיגריה חשמלית. היא פשוט ישבה רגועה אחרי הארוחה ולא מיהרה למשוך אותי לקור כדי לעשן סיגריה. בליבי ידעתי שהיא הפסיקה לעשן, אך העדפתי לא לומר כלום בנושא עד שהיא לא תספר לי. בסופו של דבר, אחרי שעברו כמה שבועות, היא סיפרה לי שבעזרת הסיגריה החשמלית שלה היא הצליחה להבין שיש לה חיים גם ללא הסיגריות, וכי בעזרת הסיגריה החשמלית היא ירדה ל3 סיגריות ביום. מאוחר יותר היא ויתרה גם על הסיגריות האלה, ועד היום היא לא מעשנת.