חימום

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

עם פתיחת החורף, משקי בית רבים נאלצים לבחור את האופן בו יחממו את הבית בצורה המיטבית. בחירה נכונה של אלמנטי החימום של הבית היא הכרחית וחשובה על מנת שניתן יהיה להתאים את אופן החימום הן לתקציב החודשי והן לצרכים של בני הבית. חימום לבית יכול להתבצע באמצעים רבים וביניהם חימום בעזרת מזגנים, חימום רצפתי, חימום באמצעות תנורי ספירלה, חימום על ידי רדיאטורים, חימום באמצעות אח, חימום על ידי תנורי גז ועוד.


הבחירה בסוג החימום המתאים צריכה להיות מבוצעת בהתחשב בפרמטרים שונים כשבראשם הבטיחות בחימום, התחושה הכללית הרצויה בבית, הטמפרטורה המבוקשת ונפח השימוש במחמם.

חימום באמצעות מזגנים

המזגן הוא האמצעי היעיל ביותר לקירור הבית בחורף, היעילות של המזגן במחמם לחודשי החורף שנויה במחלוקת ובעלי בתים רבים בוחרים שלא להשתמש במזגני על מנת לחמם את ביתם מסיבות שונות. היתרונות של חימום באמצעות מזגן הם גבוהים ובראשם היכולת של מזגן לחמם חללים גדולים במהירות וביעילות. יתרון נוסף של המזגן הוא החיסכון שהוא מעניק והבטיחות הגבוהה שבשימוש בו. אחד החסרונות הגדולים של שימוש במזגנים לחימום הבית הוא בנטייה שלו לייבש את האוויר.

חימום באמצעות תנורי ספירלה

אמצעי שכיח ונפוץ לחימום הבית הוא שימוש בתנורי ספירלה. למרות השימוש הנפוץ בתנורים הללו, הם נחשבים ללא בטוחים ומסוכנים במיוחד בקרב ילדים ותינוקות. חימום הבית באמצעות תנורי ספירלה צורך חשמל רב ומבזבז אנרגיה רבה. נכון להיום השימוש בתנורי ספירלה הפך למועט הודות לחסרונות הבטיחותיים והכלכליים של השימוש בהם.

חימום באמצעות מפזר חום

שיטה נוספת לחימום של חדרים שונים בבית היא שימוש במפזרי חום. מפזרי חום המורכבים מגופי חימום ההופכים את האויר לחם יעילים לחימום מהיר של חללים בחדר בהתאם לסדר הגודל של החימום עצמו. אחד החסרונות הבולטים של מפזרי חום כאמצעי חימום בחורף הוא הצריכה הגדולה שלהם בחשמל, הרעש שהם מוציאים והיעדר הבטיחות שבשימוש בהם.

חימום באמצעות רדיאטור

חימום הבית באמצעות רדיאטור יעיל ואפקטיבי במיוחד לחימום מתמשך ושמירה על טמפרטורה אחידה לאורך זמן. חימום ברדיאטור ידוע כחימום היעיל ביותר לחימום של חדרי ילדים הודות לבטיחות הגבוהה שבשימוש בו ולטמפרטורה האחידה שהוא מספק. לאמצעי החימום רדיאטור ישנם חסרונות משמעותיים של בזבוז רב של אנרגיה ושל חימום איטי יחסית המצריך שימוש מתמשך ברדיאטור לעיתים אף כל תקופת החורף בה רוצים לשמור על טמפרטורה אחידה. בנוסף, רדיאטור ידוע כמוציא אוויר מייבש המצריך לעשות שימוש במאייד ביחד איתו.