אין כמו חגיגת בר מצווה בכותל

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ירושלים היא עיר המשרה בך רוחניות, הכותל המערבי הוא המקום הקדוש אליו נוהרים יהודים מכל העולם ומסמל ליהודים את בית המקדש. הרבה חגיגות בר מצווה נעשות בכותל. הטכס של
בר מצווה בכותל מתקיים ברוב הוד והדר, אין נער שישכח את האירוע הזה בכותל ואת הדרשה שנשא שם. רוב המתפללים שנמצאים בכותל מצטרפים לתפילות ולחתן הבר מצווה על מנת לשמוח בשמחתו. לאחר הטכס, מקובל להגיע למסעדה איכותית ולהמשיך את החגיגה. ישנם משפחות שמארגנות אוטובוסים מהמרכז על מנת לסייע לאורחים להגיע לבר המצווה של בנם.

מצווה גדולה לחגוג בכותל

אומרים כי המצווה הכי גדולה היא לחגוג בר מצווה בכותל. זהו החיבור למורשת אבות, זוהי תחושה רוחנית
והתעלות מאין כמוה. למי שחוגג בר מצווה בכותל נהנה מהזכות ששמורה לו כיהודי שחי בארץ ישראל. ישנן מסיבות בר מצווה הנחגגות באולמות מפוארים אך אף אלד לא ישווה לטכס בר המצווה בכותל. אין דרך טובה יותר להרגיש את הגאולה ואת הצד היהודי כמו הר מצווה בכותל.

הרבה יהודים מגיעים מחו’ל לחגוג לבניהם בר מצווה בכותל

הרבה מהיהודים
הגרים בחוץ לארץ, באים במיוחד לארץ על מנת לחגוג את חגיגת בר המצווה של בניהם בכותל המערבי. היהודים מהתפוצות, מרגישים שזהו ביקור מצווה עבורם ועבור בנם, כי הכותל ובמיוחד בר מצווה בכותל גורם לחיבור של בנם עם המורשת היהודית.
על חתן בר המצווה להתכונן לקריאת הפרשה שלו, ימי שני וחמישי הם הימים הכי טובים לערוך בר מצווה בכותל, היות
ואלה הימים בהם מוציאים את ספרי התורה. אין דבר יותר מרגש מלשמוע את בנך קורא את הפרשה של בר המצווה כפי שלימד אותו הרב עוד במיוחד לעיני האנשים בכותל שכל העיניים נשואות אליו.

גם בר מצווה בכותל דורשת הפקה

לטכס בר מצווה בכותל, כשחתן בר מצווה מניח תפילין, רצוי כי ניעזר בשירותיו של רב שיערוך את התפילה כהלכתה ניתן להיעזר אף במנהלת הכותל על מנת להשיג רב שינהל את הטכס. בר מצווה בכותל, הוא אירוע אינטימי יותר המיועד לקרובים ביותר של חתן בר המצווה. רצוי להיערך מראש לגבי מסעדה או לשכור אולם קטן עם אומנים שבחרתם.