מערכת פוטו וולטאית

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

תחום האנרגיה הסולרית נעשה פופולארי יותר ויותר עם השנים. הצורך במקור אנרגיה חלופי לייצור חשמל כמו גם היכולת של משאב השמש לספק אנרגיה חשמלית בלתי מוגבלת הפכו את המערכות הסולריות לשם דבר בקרב משקי בית וחברות המבקשות להפיק אנרגיה חשמלית באמצעות קרני השמש. נכון להיום, מערכות סולאריות עובדות על שתי טכנולוגיות עיקריות, מערכת פוטו וולטאית ומערכת תרמו סולארית. הכתבה הבאה תציג את כל המידע אודות מערכת פוטו וולטאית על יתרונותיה וחסרונותיה.

מערכת פוטו וולטאית

מערכת פוטו וולטאית היא מערכת העושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת של המרה מידית של קרני השמש הנקלטות במערכת הסולארית לאנרגיה זמינה. מערכת פוטו וולטאית מורכבת מלוחות פוטו וולטאים אשר עשויים ברובם מחומר הסיליקון ומהווים מקור לקליטה של קרני השמש הודות לטכנולוגיה הייחודית מהם הם עשויים. מערכת פוטו וולטאית ממירה באופן מידי את קרני השמש הנקלטים בלוחות הפוטו וולטאיים לאנרגיה חשמלית באופן הפשוט וללא צורך במערכות עזר.

חסרונות מערכת פוטו וולטאית

למרות הפשטות והטכנולוגיה המתקדמת של מערכת פוטו וולטאית עדיין קיימים בה חסרונות מסוימים אשר הופכים אותה לפחות אופטימלית ופחות מתאימה לייצור אנרגיה חשמלית לכל מקור. אחד החסרונות הבולטים של המערכת הוא היעילות הנמוכה של הלוחות הפוטו וולטאים להמיר כמות גדולה במיוחד של קרני שמש על מנת לייצר אנרגיה חשמלית בסדר גודל של החשמל הנצרך כיום. חיסרון בולט נוסף הוא המחיר הגבוה של הלוחות המשמשים לקליטת השמש מה שמעלה את ערך המערכת כולה ואת המחיר שלה והופך אותה ללא חסכונית ולא משתלמת.

יתרונות מערכת פוטו וולטאית

היתרונות של מערכת פוטו וולטאית הם רבים וביניהם העובדה שהם מייתרים את הצורך באנרגיה חשמלית בצורת המקובלת היום מה שהופך את המערכת לידידותית מאוד לסביבה, חוסך את הצורך באנרגיה מתקלה, מונע את ההתחממות של כדור הארץ ולטווח הרחוק חוסך סכומים גדולים של כסף.

תחזיות לעתיד

למרות החסרונות של מערכת פוטו וולטאית, התחזיות הן שהן ישתכללו עם השנים ויהפכו למקור העיקרי לאנרגיה חלופית. כבר היום ניתן לראות שינוי מהותי באיכות ובתפוקה של המערכות הסולאריות העושות שימשו באנרגיה פוטו וולטאית ומחירן אף ירד משנה לשנה. נכון להיום, מערכת פוטו וולטאית מתאימה בעיקר לשימושים קטנים יחסית בהם אין צורך בחשמל מרובה כמו רפתות, בתים פרטיים עם שטח מתאים להתקנת המערכת וצריכה מתאימה של האנרגיה החשמלית, מבני תעשייה בהם מותקנת המערכת על גגות המבנה וכדומה.