למי מיועדים בתי אבות?

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

בתי אבות הינם פתרונות דיור וטיפול עבור קשישים. בבית האבות הדיירים יזכו לקבל ארוחות חמות, טיפול מסור של צוות המקום, שירותי ניקיון ואחזקה, השגחה צמודה של צוות רפואי הנמצא בבית האבות, טיפול סיעודי, פעילויות חברתיות ותרבותיות, מתקני ספורט ושירותי רווחה.

הטיפול המסור שבבית האבות

קשישים רבים בוחרים באופציה של בתי אבות מכל מיני סיבות. ישנם קשישים שמצבם הבריאותי מדרדר והם זקוקים לסיוע ברמה היום יומית בביצוע כל מיני מטלות בסיסיות. על מנת לא להוות נטל על בנית משפחתם או במידה ואין בני משפחה שיכולים לטפל בקשיש, בית האבות מהווה פיתרון מצוין לסיוע לקשיש בכל צרכיו. דרגת ההידרדרות של הקשיש יכולה להיות קלה וכמו כן גם יכול להיות שהקשיש יוגדר במצב סיעודי הדורש טיפול רפואי צמוד ומעקב, כמו גם עזרה במטלות שותפות של היום יום. במצב כזה קל וחומר שהאופציה של בית אבות היא אופציה טובה ואף עדיפה בחלק מהמקרים. רבים בחרו ברשת בתי אבות נוף טבעון המפעילה מספר בתי אבות בצפון. -

בתי אבות- כי הבדידות הורגת

סיבה נוספת לגור בבית אבות היא על מנת למצוא חברה. קשישים רבים מרגישים בודדים בין משום שאיבדו את בן/ בת זוגם ובין משום שחלק מחבריהם כבר לא נמצאים בחיים. מסגרת בית האבות היא מסגרת תומכת בה ניתן להכיר אנשים רבים בני פחות או יותר אותו גיל, ולהעביר את יתרת החיים בחברה ולא לבד.

המשפט הבדידות הורגת הוא נכון לגבי כל אדם, קל וחומר אדם מבוגר. נאמר שלא טוב האדם לחיות לבדו. מסדרת בית האבות תבטיח כי ימיו של הקשיש יעברו בליווי אנשים אחרים בני גילו, כך שיהיה לו עם מי לדבר, לצחוק, ליהנות. החיים אינם נגמרים כשמגיעה הזקנה, ומעבר לבית אבות לפעמים היא הדרך הטובה היותר על מנת להבטיח שיתרת החיים תעבור בצורה מהנה ולא בבדידות.

בתי אבות משולבים

ישנם בתי אבות משולבים בהם יש מחלקות שונות שבכל אחת מהן מתגוררת קבוצת אוכלוסיית קשישים שונה. הכוונה היא שבית האבות מתחלק למחלקות לפי המצב הבריאותי בו נמצא הקשיש. ישנם קשישים המוגדרים עצמאיים והם צלולים לחלוטין ויכולים לבצע את מרבית הפעולות בכוחות עצמם וזקוקים למעט עזרה במטלות בסיסיות כמו ניקיון והכנת אוכל. לעומתם יש קשישים המוגדרים כתשושי נפש שמצבם קשה יותר והם זקוקים לעזרה רבה יותר בפעילויות היום יום הכוללת לעיתים האכלה, רחצה, סיוע בהליכה ועוד. קשישים המוגדרים כתשושי נפש זקוקים גם לטיפול רפואי ומעקב צמוד ועל כן הם ימצאו במחלקה נפרדת, היות והצרכים שלהם שונים משל הקשישים העצמאיים.