קורס מחשבים

מאמר זה פורסם ע"י snunitcontent, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אם אתם מחפשים מסלול לימודים בתחום המחשבים שאינו פונה דווקא לעולם התכנות ועדיין יכול להבטיח לכם קריירה ארוכה וביקוש רב בשוק העבודה - שווה לכם לשקול להירשם לקורס טכנאי מחשבים ורשתות.

קורס מסוג זה מכשיר את בוגריו בשורה של משימות הקשורות לעולם המחשבים. בקורס נלמדים דרכים ושיטות לבצע תיקונים ושדרוגים במחשבים ולהחזיק רשתות מחשבים בעבור חברות. קורס טכנאי מחשבים נמשך בד'כ בסביבות 200 שעות לימוד אקדמיות ואינו דורש תנאים מוקדמים כמו ציוני בגרות או פסיכומטרי ע'מ להתקבל אליו.

ניתן ללמוד קורס מסוג זה במבחר רב של מכללות ברחבי ישראל והבוגרים שלו יכולים להתחיל ולחפש עבודה בתור עצמאיים ולספק שירותי תיקונים ואחזקות לאנשים פרטיים או במסגרת של חברות שמעניקות שירותים לחברות אחרות וכן במסגרת של חברות קטנות אשר מעסיקות טכנאי מחשבים באופן פנימי. הקורסים בד'כ דורשים בסיומם קבלת תעודה מטעם מייקרוסופט ומיועדים לאנשים שיש להם רקע מסיים בתחום או נטייה כללית לעולם המחשבים. במהלכם תלמדו לפתור בעיות שונות בחומרה ותוכנה.

בין הנושאים אותם תוכלו ללמוד בקורס אפשר למנות את הנושאים הבאים: טיפול ותמיכה בבעיות ותקלות הקשורות לחומרה, לציוד ולתוכנות מחשב; תמיכה בתקלות במערכות ההפעלה הנפוצות מבית מיקרוסופט; התקנות ותמיכה ברשתות אלחוטיות; ניהול משאבי מערכת; וכמובן מושגי יסוד הקשורים לעולם הציוד הממוחשב.

אם תרצו להעמיק את ידיעותיכם בתחום תוכלו להמשיך לקורסים נוספים הקשורים לעולם זה, למשל קורס MCITP. זהו קורס אשר מטרתו היא להכשיר את התלמידים לתפקיד של מנהלי רשת מוסמכים. דבר זה מאפשר להם להשתלב בארגונים גדולים ולקבל תפקידים בכירים יותר שיעזרו להם לטפס בסולם הקריירה.

מטרתו של הקורס היא לימודי ניהול רשתות - אחד הדברים החשובים ביותר לארגונים ולחברות, כיוון שכיום כמעט אין חברה במשק שאין לה רשת מחשבים פנימית שהיא תלויה בה לתפקוד יומיומי וכל תקלה בה עלולה לעלות לה ביוקר. כל מי שעבד בחברה שכזו יודע שכל בעיה ברשת שמפילה את מערכת המחשבים עלולה לעלות לחברה בשעות עבודה יקרות ולגרום לה לנזקים כלכליים כבדים ביותר - ומכאן חשיבותו הרבה של התפקיד.