הכל על הגורמים לצרבת

מאמר זה פורסם ע"י korinlev, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מדי שבוע אנו נתקלים בטלוויזיה ובאמצעי התקשורת השונים בפרסומות, מאמרים ודברי מומחים שונים באשר לצרבת. על פי כל אלו, חומצות הקיבה הן אלו אשר אשמות בגרימת הצרבת הלא נעימה.

ברוב המקרים, מצביעים גורמים אלו על תרופות שונות כפתרון לצרבת. תרופות אלו מתבססות על סותרי חומצה אשר 'מכבים' או מרגיעים את הקיבה ובהמשך מקלים על סמפטומים של צרבת.

ברוב המקרים הדבר נכון וסותרי החומצה השונים אכן עושים את העבודה ומביאים להקלה. אך האם ניתן להמנע ממנה מראש?

צרבת נגרמת כאשר חומצות הקיבה האחראיות לתהליך העיכול ואמורות להשאר באזור הבטן בלבד, עולות במעלה הוושט וגורמות לכוויה בחלקה העליון של מערכת העיכול. התרופות לצרבת מפחיתות את רמת החומציות של מיצי הקיבה ומקלות על התסמינים. הבשורה הטובה היא שיש דרכים נוספות להקלה על צרבת.

בתחתית הוושט נמצא שסתום חד כיווני, שמטרתו היא לאפשר למזון להגיע מהפה אל הקיבה ולמנוע מעבר של תוכן קיבתי בכיוון ההפוך.

כאשר נמצא מזון בקיבה, השסתום אמור להתכווץ בחוזקה על מנת לבצע את תפקידו, אך לעיתים גורמים שונים מביאים להרגעתו והחלשתו, דבר המאפשר למזון וחומצת קיבה לעלות אל הוושט ולגרום לצרבת.

ברוב המקרים, להחלשת שסתום הוושט אחראים קפאין, אלכוהול, ניקוטין או אלרגיות ורגישויות שונות.
אלו מובילים לרגיעה זמנית של מנגנון השריר, אשר מתקשה למנוע מעבר של מזון וחומצות קיבה בכיוון הלא נכון -
אל הוושט והגרון. לעיתים אף מגיעים אלו לאזור חלל הפה מה שמוביל לצרבת חזקה במיוחד. נוגדי חומצה אם כך, עלולים להקל על התופעה אך במקרים רבים כדאי להיעזר במגוון פעולות אשר יחזקו את שריר הוושט.

מחקרים רבים גילו כי ייצור חומצות הקיבה יורד ככל שאנו מתבגרים, כך שלאנשים מבוגרים יש רמת חומציות נמוכה בהרבה מצעירים.
עם זאת, ברוב המקרים צרבת מתפתחת בגילאים מבוגרים יותר. זאת בשל בעיה הקשורה בשריר הוושט - ולא ברמות החומציות בקיבה.

בהרבה מהמקרים כאשר מטופלים ניגשים לבדיקת הגורמים לצרבת, הם מגלים כי רמות החומצה שלהם דווקא נמוכות ולא גבוהות, והם עדיין סובלים מצרבת, מה שמצביע על בעיה בשריר הוושט ופחות ברמות החומציות של מיצי הקיבה. הדבר נכון גם כאשר מדובר על צרבת בהריון.

האם מומלץ להפחית את חומציות הקיבה?
ברוב המקרים, אין כל רע בהפחתה של חומציות הקיבה. יש בכך שני יתרונות בריאותיים בולטים, הקלה על תסמיני צרבת ומניעת אולקוס. חומצות הקיבה חשובות מאוד למערכת העיכול. בעזרתן הקיבה מעכלת ביעילות חלבונים, ויטמינים וחומרים מזינים אחרים. אנשים מבוגרים בפרט, להם רמות נמוכות של חומצה בקיבה עלולים לסבול מקושי בעיכול ויטמינים ומינרלים חשובים.

יתרה מזאת, חומצות הקיבה מהוות מחסום שיכול למנוע חדירת חיידקים ומיקרואורגניזמים אל מערכת העיכול שלנו. רמות נמוכות של חומציות מיצי הקיבה קשורות למגוון רחב של מצבים רפואיים, כגול אוסטאופוטרוזיס, דלקת ריאות ועוד. בהתחשב בכך שנוגדי חומצה
יכולים לסייע להקלה על צרבת, כדאי לדעת מתי לצרוך אותם או מתי ואיך לאכול
מזונות סותרי חומצה.

אז מה למדנו?
צרבת נגרמת הן מחומציות יתר של מיצי הקיבה והן בגלל החלשות של שריר הוושט, שהוא השסתום החד כיווני אשר מופקד על השארת תוכן הקיבה בבטן ומניעת עלייתו מעלה אל הגרון.

תרופות נוגדות חומצה לטיפול בצרבת הן אמצעי חשוב ומבורך למניעת צרבת והקלת התסמינים. הן מומלצות ומבצעות את תפקידן נאמנה. יש רק לזכור שהגורם היותר משמעותי לצרבת הוא תפקודו (או אי תפקודו...) של שריר הוושט ומומלץ לבדוק את מצבו, במיוחד כאשר מדובר בצרבת כרונית.