לימודי הנהלת חשבונות

מאמר זה פורסם ע"י snunitcontent, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

לימודי הנהלת חשבונות הם אחת הדרכים הפשוטות והמהירות ביותר לרכוש מקצוע משתלם למי שמעוניין בקריירה שקשורה לעולמות הפיננסים.

לימודי הנהלת חשבונות מועברים בשורה של מכללות ברחבי הארץ. במסגרת הלימודים רוכשים התלמידים ידע בתחומים השונים הקשורים להנהלת החשבונות, החל בנושאי המתמטיקה השונים ודרך תוכנות המחשב הרלוונטיות. כדי להתקבל לקורסים מסוג זה יש צורך בדרך ב-12 שנות לימוד או לחלופין ב- 11 שנות לימוד בנוסף לבחינת כניסה אשר כוללת בדיקה של הידע המתמטי של המועמד. הלימודים נמשכים בדרך כלל בין 5-10 חודשים ונערכים יום או יומיים בשבוע, מספר שעות בכל פעם.

בין הנושאים הנכללים בתכנית הלימודים אפשר למנות נושאים כמו הכללים והעקרונות החשבונאים המקובלים, תקינה חשבונאית, עריכת דוחות כספיים, מושגי יסוד בכלכלה, חישובי ריבית, רווח והפסד ועוד.

הלימודים מתחלקים לקורסים לפי רמתם. מי שאין לו כלל נסיון נרשם תחילה לקורס הנהלת חשבונות מסוג 1 ולאחר מכן הוא יכול להמשיך לקורס הנהלת חשבונות מסוג 2 ולקורס הנהלת חשבונות מסוג 3. בתום הלימודים, לאחר שעוברים את הבחינות מקבלים תעודה אשר מאפשרת להתחיל ולחפש מקצוע בתחום. לאחר מכן ניתן להמשיך גם בקורסים מתקדמים יותר.

אחת האפשרויות ללימודי המשך בתחום, או ללימודים במקביל, היא קורס חשבי שכר (רגיל ולאחר מכן קורב חשבי שכר בכירים) - שמיועד למי שמעוניין להשתלב בתחום זה בחברות שמספקות שירותי שער לחברות אחרות, או כעובד פנימי במחלקות הפיננסיות של חברות שונות. זהו קורס לא ארוך המיוחד שנמשך כמה עשרות שעות אקדמיות. הקורס מכשיר את התלמידים בו בתוכנות השונות שבהן נהוג לעשות שימוש בתחום חישובי השכר, מיסים, אופציות וכו’. כמו כן נרכש בו ידע בתחומים רלבנטים למצקוע כמו עולם החיסכון הפנסיוני, טיפול בזכויות עובדים, דיני העבודה ועוד.

כדי לעסוק לאחר מכן במקצוע יש לעבור בתום הלימודים מבחן של לשכת רואי החשבון, ומי שעובר את המבחן בהצלחה ומקבל תעודת חשב שכר - יכול להתחיל להשתלב בתחום. אם אתם מתלבטים באיזו מכללה ללמוד, שווה לבדוק מראש אם המכללה מסייעת לבוגרים שלה למצוא אחר כך עבודה בתחום בעזרת קשריה.