ברם סטוקר

מאמר זה פורסם ע"י הדוקס, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אברהם ברם סטוקר (Abraham 'Bram' Stoker) הסופר האירי (מוכר בשל כתיבת הרומן 'דרקולה').
ברם סטוקר נולד בעיר דבלין בירת אירלנד, ברם היה בעברו עיתונאי, מבקר תאטרון עד אשר עבר לעיר לונדון ועבד כמנהל עיסקי בתאטרון ליסאום.

סטוקר היה כותב מוכשר אשר כתב מאמרים, הרצאות וספרים רבים שבראשם הספר 'דרקולה'.


אודות הרומן דרקולה

בשנת 1897 פרסם ברם סטוקר את הרומן המוצלח 'דרקולה' שהיה ונשאר להיט גדול, הספר היה הצלחה עוד מהרגע הראשון ונחשב להצלחה הגדולה ביותר של סטוקר.


עלילת הספר דרקולה מספרת את סיפורו של הרוזן דרוקלה שהיה מעין אדם-מפלצת, הספר נכתב כיומן המדבר אודות הרוזן. ביומן מתואר יצור אפל ומסתורי שהגיע מיערות טרנסלבניה אל לונדון והפיץ קללה עתיקה בין התושבים, בנוסף עפ'י עלילת הספר הרוזן נהג להרוג את קורבנותיו ע'י מציצת דם (מה שמפתיע בעיקר משום שמשמעות השם 'דרקולה' היא בן דרקון והריגה ע'י מציצת דם היא פעולה האופיינית לערפדים).


אומנם אגדות מסוג זה המספרות על יצורים אפלים כגון ערפדים ומפלצות-אדם היו כיומות עוד לפני יציאת הספר, אך הספר דרקולה נחשב למיוחד מסוגו.


תמונה של אברהם ברם סטוקר

אודות חייו של סטוקר

אברהם ברם סטוקר נולד בפרוור בשם קלוטרף שנמצא בדבלין הנמצאת באירלנד בשנת 1847, את ילדותו בילה בעיקר במיטה בשל מחלה, אבל זה לא מנע ממנו לגדול ולהיות אתלט ושחקן כדורגל מוערך. בשנת 1878 עבר להתגורר בלונדון שם כתב את הספר 'דרקולה' בשנת 1897. אברהם סטוקר נפטר בשנת 1912.