שירותי אחזקה

מאמר זה פורסם ע"י ymyn, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

שירותי אחזקת מבנים


מי מאיתנו אינו מכיר את כאב הראש הגדול הכרוך בניהול ועד בית בבניינים משותפים?

בין אם הינכם ממלאים את תפקיד ועד הבית ובין אם הנכם דיירים בבניין, בשני המקרים מדובר בכאב ראש ובטירדה. לרוב הדייר הממלא את תפקיד ועד הבית נאלץ להתמודד עם שכנים עקשנים שמסרבים לשלם את דמי ועד הבית אשר נקבעו, ופעמים רבות יש להם שלל טענות כנגד אופן התנהלות הועד, עלויות האחזקה, גובה דמי הועד ורמת האחזקה. מנגד לעתים הדיירים סובלים מועד בית דיספונקציונלי אשר אינו דואג לתחזוקה תקינה של הבניין ומתקניו ולניקיון בסיסי.


בדיוק מהסיבות הללו מציעות חברות אשר תחום עיסוקן הוא נדל'ן ותחזוקת מבנים להציע שירותי אחזקה לבניינים. מדובר למעשה בניהול חיצוני של ועד הבית. שירותי האחזקה כוללים לרוב תחזוקה שוטפת של הבניין, ניקיונו, שמירה על תקינות מתקניו, תיקונים, טיפול בדינה ובמעלית וכן, כל דבר אחר אשר עליו סוכם מראש עם החברה מספקת השירותים.


העברת השרביט לידי חברות הניהול מסיר את האחריות והדאגה מכתפי הדיירים והועד ומעניק להם שקט נפשי ואת הידיעה שיש מי שדואג לטפל בהכל, החל מניקיון בסיסי של הבניין וכלה ברכישת ביטוח לבניין, ביטוח צד ג’ וביטוח לתאונות ולעובדים (למשל למנקים אשר מנקים את הבניין). יתרון נוסף של שירותי אחזקה חיצוניים הוא זמינות השירות, לרוב ישנו מוקד מאוייש 24 שעות ביממה אליו ניתן לפנות במקרי חירום, למשל אם התפוצץ צינור באמצע הלילה והבניין מוצף.


החשש העיקרי של דיירים לבחור בשירותי אחזקה חיצוניים הינו נושא העלויות. אכן, ברוב המקרים, ניהול חיצוני הינו יקר יותר מאשר ניהול ועד הבית על ידי דיירים בבניין, אך רשימת היתרונות הכרוכים בקבלת שירותי אחזקה מגורם חיצוני עולה עשרות מונים על החסרונות ולמעשה ברוב המקרים, השקט הנפשי, הקלות, הניהול היעיל והתקין ומניעת חיכוכים בין הדייירים בכל הקשור לאחזקת המבנה שווה את ההפרש במחיר.


בעבור שירות זה גובות החברות שכר טירחה אשר הינו נגזרת של מספר נתונים כמו מיקום הבניין, כמות הדיירים, סוג השירות המבוקש, כמות מעליות בבניין, גודל הגינה ועוד...


בטרם העברת הניהול לידי חברת שירותי אחזקה, חשוב לערוך סקר שוק ולהשוות בין החברות השונות, להשוות את השירותים המוצעים, רמת השירות, העלויות, הכיסויים הביטוחיים וכל דבר אחר אשר יש בו כדי להשפיע על החלטתכם.