טיפול לזוגות

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

זוג היא היחידה האינטימית הקטנה ביותר שלנו, בזוג אדם מקבל את השיקוף העצמי שלו באינטרקציה עם האחר או האחרת. ללא השיקוף הזה של עצמו מול האחר ושל האחר בעדו הדיאלוג לא מתקיים ואדם נשמט אט אט אל פנימיותו ללא ההקשר החיצוני המחייב שיש בהמצאות אדם אחד אחר מחוץ לו נבחר ואהוב. זוג הוא המעגן החיצוני שקושר את האדם בעולם ואת העצמי שלו בעצמי של האחר וזו הקונפיגורציה הנפוצה והבסיסית ביותר, והיא חשופה לשינוים והתרחשויות בעולם, פגיעה וערנית, הממברנה העדינה דרכה העולם מחלחל אל הזוג ודרכה הזוג יוצא אל העולם היא חולשתו וכוחו ואותה יש לשמור מכול משמר, מאחוריה הזוג מנהל את התקשורת הפרטית והאינטימית שלו ומתווך אותה לעולם והיא זו ששומרת על התקשורת הזו חפה, כנה ויחודית.

טיפול לזוגות מסגרת לשימור השפה האינטימית

אך זוגיות אינה פרפטום מובילה, היא אינה יכולה לפעול רק מכוח משאביה בלבד, היא מתחדשת בעולם ודרך העולם, היא צריכה בתזונה שאינה רק מפירות האינטימיות הזוגית ופעמים רבות דווקא שם מבחוץ מופיע האיום על האידיליה הזוגית, השינויים שעובר הזוג בעולם, הילד הראשון, מקומות עבודה מתחלפים, אבלות על מותם של הורים כול אלו מאיימים על הזוג ביצירת סדקים ותקשורת לא כנה כבעבר. ואכן לעיתים יש צורך לאחר תקופת מה לפנות אל מסגרת טיפול לזוגות. בטיפול לזוגות הזוג עומד מול עצמם ומול זוגות נוספים כמותו ומטפל או רק מול מטפל. הזוג צריך לחזור ולדבר בכנות ללא עמימות את אותן קצוות מודחקים ביומיום, לפעמים זה לא קל, לחזור וללמוד לדבר את השפה האינטימית מהיכן שנטשנו אותה, לעיתים כשחוזרים ומדברים אותה מגלים במסגרת הטיפול לזוגות שהמרחק גדול מאד כבר וצריך השתדלות רבה כדי לחזור ולגשר את המרחק הזה.

טיפול לזוגות פסיכולוגים, מגשרים, רבנים, מטפלים למיניהם

טיפול לזוגות ניתן למצוא בקונסטלציות רבות, בהתאם לעולם הערכים והאמונות של בני הזוג, ישנן מסגרות אמוניות דתיות, או ניו אייג'יות שיכולות דרך מערך אמוני חוויתי לעודד את הזוג לחזור וללחוות תקשורת אינטימית ופתוחה. טיפול לזוגות מועבר גם על ידי פסיכולוגים, מגשרים שהוכשרו לכך. הדבר החשוב הוא איתור השפה והשבתה ואומץ רב לעמוד בפני מה שהחזרה לדברה חושף בפנינו, גם אז במסגרת הטיפול לזוגות, אם נחשף שהמרחק גדול מהמשוער אפשר לחזור ולגשר עליו כול עוד לא מפסיקים להגן באמצעות אותה ממברנה על האינטימיות של ההיות יחד. מסגרת הטיפול לזוגות מומלצת לכול זוג שמוצא שהתקשורת האינטימית שלו דועכת והיא מסגרת טובה להפיח תקווה ולהשיב את אוצרה של השפה הזוגית.