ייעוץ זוגי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

זוגות רבים מאד עומדים בפרק מסויים בחיי הזוגיות שלהם כשהספק מכרסם בהם, בזמן האפל הזה אחד מבני הזוג חש שיתכן ועליו לסיים את הקשר, כיצד מגיעים למצב קשה כזה בו מוכנים לסכן את הברית האינטימית ביותר בחיינו הבוגרים? לרוב זה נובע מקושי בתקשורת שבין בני הזוג, כבר זמן מה שהיא אינה מתפקדת באופן אורגני לתחושותיהם האמיתיות, התקשורת זורמת כאוטומט או נקטעת בנתקי זעם שאינם מובנים לצד השני, התקשורת נבלמת ואת החלל שהיא מותירה תופס זרם עכור של האשמות, תחושות פטאליסטיות של חוסר מוצא ושינוי, תסכול וכעסים. ייעוץ זוגי נועד לפתור קשיים אלו, והשלב הראשון הוא על ידי השמתם על השולחן, במדיום מוגן של דיון אמפטי בו לכול אחד מבני הזוג יש את הזכות ואת ההגנה לבטא את כאביו באופן פתוח ובניגוד ליומיום באופן שאינו מעוניין בהאשמת האחר דווקא. בייעוץ הזוגי בני הזוג מתבקשים לבטא את עצמם, תחושותיהם מנותחות, אופן הניתוח מתחשב ומבין ואינו קר ומרוחק והטיפול הזוגי מתחיל.

מטרת הייעוץ הזוגי

ייעוץ זוגי בא להעניק לצד אחד של הזוג תובנה על עומק כאבו של הצד השני בזוגיות, מתובנה זו נובטת האמפטיה שהיא תחילת תהליך ההתקרבות, תובנה זו נושאת גם את תחילת הכיוון לטיפול בכאב הזה ויחד אפשר לגבש תהליכי התמודדות עם הסימפטומים של כאב זה בזוגיות ובשאר מישורי החיים. ייעוץ זוגי אם כך הוא מקום של חסד בו בני הזוג זוכים שוב בעדנה של תקשורת פתוחה ומבינה ללא השיפוטים המכאיבים של האטימות הנובעת דווקא מקרבת החיים בצוותא ביומיום, הייעוץ הזוגי הוא מעיין חלל שמאפשר הסתכלות שונה שבה לרגע בני הזוג יוצאים מתפקידם כלא מובנים תמיד, כקורבנות תמיד וכו''. מפעמת התקווה שבסופו של הליך הייעוץ הזוגי יצא הזוג מעודד לדרך חדשה, חמוש בתובנות חדשות, עניין הדדי חדש ואיתם תתחזק אהבתם, אך לעיתים הייעוץ הזוגי מורה גם על הצורך בדרך חדשה בנפרד וגם אם באופן זמני, אם בני הזוג לא מצליחים להתנתק מהאחיזה בכאבם ודרך הגישור חסומה להם.

אופן הטיפול

הייעוץ הזוגי מוצע במגוון שיטות ועל ידי מגוון מטפלים רב, מוטב לבחור במי שהוכשר והוסמך בטיפול קליני או רוחני שמקובל על ידי בני הזוג כדמות מגשרת ומשרה תחושה טובה וכנה. משך הטיפול משתנה בהתאם לצרכי הזוג ורצונותיו, לעיתים הטיפול הוא בקבוצה, לעיתים בזוג ולעיתים אף לפגישות טיפוליותאחדות באופן פרטני לכול אחד מבני הזוג בנפרד על פי הצורך.