ריצוף שיש

מאמר זה פורסם ע"י ymyn, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

בעת שיפוץ הבית או בעת מעבר לבית חדש אחת ההחלטות אותה עלינו לקבל היא מהו סוג הריצוף בו נבחר לרצף את ביתנו. בעבר המבחר היה מצומצם ולרוב הבחירה היתה בין גוונים שונים של רצפת טראצו אשר עיטרו כל בית ומשרד.

עם השנים תחום הריצוף התפתח מאוד וכיום ישנו מגוון רחב ביותר של פתרונות לריצוף, החל ממרצפות פשוטות, פרקטים, יציקת בטון, וכלה בריצוף שיש. בין אם תבחרו בסוג כזה או אחר של ריצוף חשוב שתשאלו את עצמכם מהם צרכיכם ורצונותיכם וכיצד ניתן לשלבם בצורה שתהיה פרקטית מחד ומנגד שתהיה אסתטית ונעימה לעין.


הריצוף הינו אחד הדברים הבולטים ביותר לעין בבית, וחשוב להתאימו לאופי הבית, לעיצובו, לרהיטים אשר ירהטו את הבית, והינם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. חשוב לבחור סוג ריצוף אשר יתאים לנו ולאורח חיינו, במידה ואנו אוהבים לבשל ומבשלים הרבה, ייתכן וריצוף פרקט יתאים פחות וכי נעדיף לבחור ריצוף שיש.


שיקול נוסף בבחירת הריצוף הינו שיקול כלכלי, ישנם הבדלי מחיר בין סוגי רצפה שונים וחשוב כי נתאים את הבחירה למגבלות התקציב.


אחד הסוגים הנפוצים ביותר על ידי רוב האנשים הינו ריצוף שיש אשר מעניק לבית מראה נקי, איכותי ומשרה אוירת יוקרה. בנוסף למראהו לשיש ישנן תכונות רבות כגון חוזק ועמידות אשר הופכות אותו לבחירה האידיאלית לריצוף בתים, משרדים, בניינים, חדרי אמבטיה ומטבחים.


ישנם סוגים שונים של שיש, ישנו שיש טבעי ישנו שיש מלאכותי, ישנם סוגי שיש אשר עוברים תהליכים אשר הופכים אותם למחוספסים ומסייעים למניעת החלקה, כך שהם מתאימים במיוחד לחדרי אמבטיה ומטבחים. שיש מיוצר על ידי חברות רבות, אך חשוב לשים לב ולא להתפתות לבחור אך ורק לפי המחיר הזול ביותר, חשוב לבחון ולבחור שיש איכותי שיענה על צרכינו, שיחזיק לאורך זמן, שיהיה בטיחותי לשימוש ושיהיה יפה ונעים לעין.


רצוי להתייעץ עם הקבלן שמשפץ, עם אנשי מקצוע מתחום הריצוף ואף עם יועצי המכירה בחנויות אשר להם ניסיון רב יותר ויוכלו להמליץ לכם על סוג השיש הרצוי לכם. כמו כן, כדאי לערוך סקר שוק, לבדוק מחירים ולעקוב אחרי מבצעים אשר מתפרסמים בכלי התקשורת, כך שתוכלו לחסוך בעת הקנייה.


דבר נוסף שחשוב הוא לברר מהי האחריות שמקבלים על השיש וכן לבחור מתקין מקצועי שיידע להתקין את השיש בצורה הנכונה מבלי לפגוע בו.